RilDíky trpělivě budovanému náskoku v předchozích třech rundách se finálové kolo Charles Schwab Challenge stalo pro Davise Rileyho formalitou. Závěrečných 72 jamek mu stačilo obejít v paru, a přesto zvítězil o pět ran před světovou jedničkou Scottie Schefflerem a Keeganem Bradleyem. Díky tomuto triumfu se tak Riley může nazývat vícenásobným vítězem z PGA Tour. Zároveň poprvé v kariéře získal individuální trofej.

„Snažil jsem se zasahovat ferveje a greeny a vytvořit si pár příležitostí, z nichž některé jsem proměnil, což bylo skvělé," odtajnil svůj vítězný plán. „I kdyby se mi ale nepodařilo skórovat, věděl jsem, že par by měl stačit." Jak dále přiznal, do finále po boku se Schefflerem vstupoval tak, jako by byli na stejné metě. „Hrál jsem, jako bychom na tom byli stejně a snažil jsem se vyhrát," což se mu také podařilo, když v poslední rundě svého parťáka z flightu přehrál o jednu ránu. „Začátek roku jsem měl pomalejší, než bych čekal, ale nakonec mi to pomohlo, protože mě to katapultovalo na správnou cestu."

Kompletní výsledky turnaje na https://www.pgatour.com/tournaments/2024/charles-schwab-challenge/R2024021/leaderboard

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...