brBrooks Koepka je dalším ze zástupů LIV Golf, který dává na frak na tvrzení, že tříkolový formát turnajů uvedené série, jejich menší počet nebo ne úplně nejsilnější startovní pole musí vést ke ztrátě konkurenceschopnosti. Koepka navázal na velmi dobré vystoupení na Masters, kde dělil druhé místo, a na hřišti Oak Hill Country Club si došel pro titul na PGA Championship. Získal tak už svůj pátý major.

„Je to pravděpodobně mé nejsladší vítězství, protože za ním stojí spousta práce. To dělá tuto výhru mimořádnou," konstatoval Koepka s odkazem mnohá zranění, s nimiž se potýkal od roku 2019 až dosud.

O dvě rány zpět skončil druhý Scottie Scheffler, jemuž umístění stačilo k návratu na post světové jedničky. Schefflera na druhé pozici doplnil ještě Nor Viktor Hovland. Pětadvacetiletý golfista rovněž navázal na solidní výkon z úvodního majoru (T7.) a zároveň posunul své výsledkové umístění na majoru, když doposud skončil nejlépe dělený čtvrtý vloni na The Open.

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/tournaments/2023/pga-championship/R2023033/leaderboard

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...