roma

Už od úvodního kola se Robert MacIntyre hlasitě přihlásil o svou první výhru na PGA Tour, aby si v dalších dvou dnech budoval pohodlný náskok. Do finále RBC Canadian Open díky tomu vstupoval z pozice lídra, a i když nakonec v závěrečné rundě zapsal nejhorší skóre ze všech hracích dní, premiérový titul s náskokem jediné rány před Benem Griffinem uhájil. Výhra je o to sladší, že mu v roli kedíka pomohl jeho otec.

Finále MacIntyre sice nezahájil dobře, když hned na úvod zapsal bogey, ale pak se rozjel, a ještě na první devítce ukrojil tři rány. Další birdie přidal na jedenáctce a vypadalo to na pohodovou jízdu, zaváhání na následujících dvou jamkách ho nicméně přibrzdilo a soupeři začali vystrkovat růžky, jenže na patnáctce přidal pojistku v podobě dalšího berdíka a nakonec už šanci z rukou nepustil.

„Jako junior jsem si z finančních důvodů nemohl dovolit hrát turnaje, ale zformovalo mě to, naučilo mě to bojovat a nikdy se nevzdávat. Dalo mi to hodně. Všechno, co mám, jsem si musel vybojovat. Zároveň si díky tomu, jak jsem vyrůstal, uvědomuju, že trefovat míček na hřišti není ta nejdůležitější věc na světě," uvedl MacIntyre, který byl vychováván v pěstounské péči a jehož protentokrát mu kedící otec Dougie na něho musel být pyšný.

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/tournaments/2024/rbc-canadian-open/R2024032/leaderboard

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...