PostJohn Deere Classic, další z podniků PGA Tour, si dokonale podmanil J. T. Poston. Do čela se dostal po úvodní rundě, v níž zapisoval 62 ran, a své postavení v čele už do konce klání nepřepustil. Druzí Emiliano Grillo a Christiaan Bezuidenhout ztratili na vítěze tři rány.

Američan sice postupně sundával nohu z plynu a jeho výsledky měly sestupnou tendenci, do finálové rundy však nastoupil se vší parádou. Na úvodních třech jamkách zahrál tři birdie a zdálo se, že si za výhrou půjde naprosto neohroženě. Situace se však zkomplikovala na páté a posléze i na šesté jamce, kde zaváhal. Následovala dlouhá pasáž, v níž zapisoval pary. Ovšem na sedmnáctce pak vše pečetil berdíkem, zajistil si účast na letošním Open Championship a zároveň do své sbírky přidal druhý titul na PGA Tour.

„Z pozice lídra se nehraje snadno, uvalí to na vás trochu víc tlaku," svěřoval se po dohrání kola. „Vyhrát stylem start-cíl potěší, ale po každém kole jsem zdůrazňoval, že se držím jen svého plánu a o umístění příliš nepřemýšlím. Ke konci ale vidinu vítězství nebylo lehké pustit z hlavy, čím víc jsem na to chtěl nemyslet, o to těžší to bylo. Na sedmnáctce to byly nervy, snažil jsem se soustředit na dech. Po tomto turnaji vím, že dokážu ustát i náročné situace, pod tlakem umím zahrát dobrý výsledek a mohu bojovat o vítězství. O tento titul jsem moc stál, protože jsem chtěl potvrdit svou první výhru. Teď se proto cítím opravdu skvěle!"

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/leaderboard.html

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...