Schef MemScottie Scheffler zvládá roli otce skloubit s nároky profesionálního golfu dokonale. Po nedávném narození syna totiž přidal do sbírky už svůj pátý letošní titul. Dějištěm jeho triumfu se stal prestižní Memorial, tedy turnaj zaštítěný legendárním Jackem Nicklusem. Světová jednička tak soupeřům vyslala jasný vzkaz i před třetím majorem roku, který začíná již tento týden.

Schefflerovi sice nevyšla finálová runda podle představ, když zahrál dvě rány nad par, přesto dokázal uhájit prvenství o jediný úder před Collinem Morikawou, třetí Adam Hadwin z Kanady ztratil na vítěze čtyři rány.
„Je to obtížné hřiště a dnes jsem nepředvedl svůj nejlepší výkon, naštěstí to ale stačilo," komentoval své závěrečné vystoupení Scheffler, kterého na poslední jamce čekal těžký pat ze zhruba půldruhého metru. V roce 2021 podobný pat minul a neprošel do play-off. Jack Nicklaus mu tehdy pověděl, že jednou podobný úder promění. „Když jsem si šel u greenu poslední jamky s Jackem potřást rukou, tento rozhovor jsem si vybavil," dodal s úlevou aktuálně nejlepší golfista planety.

Kompletní výsledky turnaje na https://www.pgatour.com/tournaments/2024/the-memorial-tournament-presented-by-workday/R2024023/leaderboard

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...