Ro CJVýhrou na turnaji CJ Cup Rory McIlroy (-17) nejenže úspěšně obhájil loňské prvenství na podniku PGA Tour, ale opětovně znovu vystoupal na post světové jedničky. McIlroy zvítězil s náskokem jediné rány před Kurtem Kitayamou, a to na dvou závěrečných jamkách dokonce zapisoval bogey. I když Kitayama (-16) a třetí Kim (-15) šli finálovou rundu bezchybně, skórovat v rozhodujících chvílích se už ani jednomu z nich nepodařilo.

Rozhodující trhák Rory odstartoval na odpališti čtrnáctky, kde se ještě dělil o vedení, třemi berdíky v řadě však odskočil do čela o tři rány. Na patnáctce si pomohl parádní ranou z bankru, na šestnáctce se zase parádně opřel do drajvu a k tomu proměnil zhruba sedmimetrový pat, čímž si vydláždil cestu k třiadvacátému titulu na PGA Tour.

Když na jaře neprošel cutem na Valero Texas Open, cítil, že to herně není ono, podobně jako během chabého vystoupení v Ryder Cupu. Věděl, že musí svou hru dát dohromady kousek po kousku. „Šlo o divoký půlrok," obracel se za minulostí, „ale pochopil jsem pár důležitých věcí, které s mou hrou souvisely. Začal jsem na tom s celým týmem pracovat a postupně to přinášelo výsledky, takže teď je to jen o tom neustoupit z naší cesty."

Kvality soupeře uznal i v pořadí druhý Kitayama: „Pokud mu bude patr takhle chodit, bude jen těžko k poražení." Tomu kompliment McIlory vrátil slovy, že jej nebylo snadně setřást. A pozadu nezůstal ani Kurtův kedík Bryan Martin: „Kdykoliv se dostane do pozice zaručují boj o titul, buďte si jisti, že si za tím půjde až do konce."

Kompletní výsledky na www.pgatour.com/leaderboard.html

Foto: TaylorMade Golf


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...