Rory RBCPřesně tak si počínal Rory McIlroy při své premiéře na turnaji RBC Canadian Open, kde postupně přidával pod kotel, což dokumentoval jeho posun výsledkovou listinou. Po třetí rundě už sdílel vedení, aby ve finále soupeře deklasoval. Po výsledku dvaadvacet úderů pod par unikl druhým v pořadí Shaneu Lowrymu a Webbu Simpsonovi o propastných sedm ran.

McIlroy získal už 16. titul na nejprestižnější profesionální golfové sérii PGA Tour. Nechybělo přitom mnoho, aby se přidal k prestižní skupince hráčů, kteří své skóre dokázali stlačit pod 60 úderů. Nakonec ve finálové rundě zapisoval 61 ran, což na titul bohatě stačilo. A uznali to i soupeři. „Nevím, jaký golf dnes hrál Rory, ale byl jedním slovem úžasný," znal Shane Lowry.

„Měl jsem šanci nastřílet 59, je mi líto, že jsem vás zklamal," omlouval se po turnaji dobře naložený McIlroy. „Zahrál jsem výborně sedmnáct jamek, po sedmnáctce jsem byl na –10 a na druhé devítce šel čtyři pod par i se dvěma bogey, takže to bylo celkem dobré kolo. Dostal jsem se do pohody a snažil jsem se ji udržet."

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/competition/2019/rbc-canadian-open/leaderboard.html

Foto: Getty Images/TaylorMade Golf


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...