Ror FargoDéle než 550 dní trval vítězný půst Roryho McIlroye na PGA Tour, který ukončil až v neděli triumfem na Wells Fargo Championship, jehož je tak trojnásobným šampionem. Po první rundě na hřišti Quail Hollow, kde se McIlroyovi tradičně daří, to přitom na výhru rozhodně nevypadalo. S výsledkem +1 se musel o den později činit, aby proklouzl do víkendových bojů.

A Rory za to vzal tak, že se katapultoval do desítky, a i po sobotní rundě se držel na dostřel nejlepších. Ve finále si severoirský golfista výborně přihrával a zdatně si vedl i na greenech. Kdyby ho poslouchal drajvr, možná už po devíti jamkách unikal soupeřům výrazněji. Ti postupně chřadli, Mitchell i Woodland chybovali, z čehož Rory profitoval. Brzy se vyhoupl nejprve do dělného vedení, kde se pak díky dvěma po sobě jdoucím berdíkům ze čtrnácté a patnácté jamky osamostatnil.

To už na chybujícího Mitchella i Woodlanda dotírali Mexičan Ancer a Nor Hovland, kteří si nakonec odvezli druhé a třetí místo. McIlroye čekala náročná závěrečná trojice jamek a na šestnáctce i sedmnáctce si spolehlivě uhrál par, takže na poslední týčko šel s náskokem dvou ran na Ancera. Obezřetně sice místo drajvru volil trojku dřevo, přesto míček zahrál příliš vlevo a ten od svahu odskočil do vody, respektive skončil v trestném území, ale ve vyšší trávě. McIlroy chvíli zvažoval, zda jej vyhrát na fervej, nebo vlevo od ferveje do vyšší trávy, odkud by šel třetí ranou na green. Nakonec ale zvolil drop s trestnou ranou s tím, že musí zahrát na green a nejhůře na dva paty míček dopravit do jamky. Tato taktika mu vyšla dokonale, takže o chvíli později slavil zisk 19. titulu na PGA Tour.

„Je to jedno z mých nejoblíbenějších míst na světě," uvedl golfista, který se právě tady radoval z prvního vítězství na okruhu. „Jsem moc rád, že jsem ukončil to čekání a vyhrál zrovna v Quail Hollow. Tohle hřiště se mi líbilo od prvního okamžiku a dá se říct, že mi tu náklonnost vrací," doplnil s úsměvem. Nechybělo přitom mnoho, aby se z turnaje odhlásil. Při středečním tréninku na drivingu si totiž poranil krk. Naštěstí se však zranění den ode dne lepšilo.

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/competition/2021/wells-fargo-championship/leaderboard.html

Foto: PGA Tour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...