jaegSkvělý a nadmíru dramatický závěr nabídl další podnik PGA Tour, v němž světová jednička sahala po výhře na třetím podniku v řadě. Texas Children's Houston Open se však přesto stal kořistí Němce Stephana Jaegera. Pro německého golfistu šlo o premiérovou výhru na PGA Tour.

O tu usiloval i Argentinec Alejandro Tosti. Ještě na poslední odpaliště vstupoval z pozice děleného vedení, které držel s Jaegerem, ale druhou ránu do greenu poslal do bankru, z něhož výrazně přehrál vlajku, aby nakonec zapsal bogey. Neuspěl ani Belgičan Thomas Detry, podobně jako Tosti mohl slavit první triumf na okruhu, a zejména na sedmnáctém greenu měl smůlu. Na tom závěrečném mu rovněž scházely centimentry k tomu, aby si vynutil rozehrávku.

Té byl nakonec nejblíž v závěrečném flightu s Jaegerem jdoucí Scheffler. Perfektně si přihrál na něco málo přes metr, takže byl blízko birdie, které potřeboval. Jaeger nezahrál špatně, také pat byl nadějný, ale nakonec z toho byl jen par. Musel tak čekat, jak si povede Scheffler. A při formě světové jedničky brali skoro všichni přítomní za hotovou věc, že se půjde do rozehrávky. Američan nicméně k velkému údivu šanci nevyužil, a tak Jaeger mohl slavit svůj velký okamžik.

„Na to jsem ani nepomyslel, nemohl jsem si vysnít lepší týden," hodnotil své vystoupení německý golfista. „Scottie je skvělý hráč, zahrát si s ním pár dní bylo naprosto úžasné," pochvaloval si šestinásobný vítěz z Korn Ferry Tour, který tak získal záhy i trofej na nejprestižnější pánské profesionální sérii.

Kompletní výsledky turnaje na https://www.pgatour.com/tournaments/2024/texas-childrens-houston-open/R2024020/leaderboard

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...