fiSkvělou a do posledních okamžiků dramatickou podívanou nabídl fanouškům golfu turnaj RBC Heritage na hřišti Harbour Town Golf Links. V posledním flightu se sešel obhájce trofeje Jordan Spieth, po třech rundách vedoucí Matt Fitzpatrick a Patrick Cantlay, mezi nimiž se rozhořela zajímavá bitva. První devítku zvládl bravurně Spieth a šel do čela, těsně následován dvojící zbylých protagonistů.

I za nimi hráči předváděli zajímavé stíhací jízdy, ale postupem času bylo jasné, že o titulu se rozhodne právě mezi touto trojicí, respektive dvojicí, neboť Cantlay postupně sundal nohu z plynu a bogey na 13. a posléze i 14. jamce ho postavila do nevýhodné role. Tou dobou už byl ve vedení obhájce trofeje, ale Fitzpatrick se nenechal odradit, srovnal krok i kvůli Spiethově chybě na čtrnáctce a na sedmnáctý green po velmi dobře umístěné ráně vstupoval s šancí osamostatnit se v čele. Žel pro něho nestalo se tak, birdie nepřišlo ani na závěrečné jamce a když Spieth proměnil ošidný pat do paru, pokračovalo se dál.

Dvojice Spieth - Fitzpatrick musela do rozehrávky, kde mohl Američan dvakrát rozhodnout. Birdie pat na osmnáctce ale jen těsně obkroužil jamku, následně Angličan vypjatý pat zvládl. Na sedmnáctce, kde měl Spieth v průběhu turnaje výrazně horší bilanci než jeho soupeř, zabral a připravil si další birdie šanci. Opakovala se ovšem scéna z předchozí jamky – míček skončil jen o pár milimetrů vedle. Šlo se znovu na osmnáctku. Odpaly zvládli oba hráči bezchybně, jako první šel na druhou ránu Fitzpatrick a zasadil soupeři těžký direkt, když míček posadil na necelý půlmetr k jamce. Obhájce trofeje svůj úder dost přetáhl, a třebaže jeho dlouhý pat nebyl úplně beznadějný, rázem jeho šance klesly na minimum. Angličan si už šanci vzít nenechal.

„Myslím, že bych už mohl do důchodu," pravil s úsměvem vítěz. „Tohle je jeden z titulů, po kterém jsem kromě majoru toužil. Opravdu. Byl na seznamu mých vysněných výher hodně vysoko. Tohle místo má pro mě osobní význam, že jsem tu vyhrál, pro mě hodně znamená," dodal s odkazem na dovolenou, kterou strávil s rodiči tady v Hilton Head coby šestiletý kluk. „S rodiči jsme do Jižní Karolíny podnikli ještě hodně výletů," vzpomínal nyní už dvojnásobný vítěz na PGA Tour. Teď bude mít na toto místo ještě příjemnější vzpomínky.

Kompletní výsledky turnaje na https://www.pgatour.com/leaderboard

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...