RyderAmerické čekání je u konce. S vyšitým jménem zesnulého Arnolda Palmera na bagu zdolali domácí hráči své protějšky, kterým nedovolili počtvrté v řadě pozdvihnout nad hlavu trofej Samuela Rydera. Američané za to vzali hned od začátku a je až symbolické, že se po úvodních foursomech ujali vedení 4:0, což se jim naposledy podařilo před 41 lety, kdy je do bojů vedl právě Palmer.

Evropané, navzdory dílčímu „povstání" v určitých fázích, od počátku tahali za kratší konec. Do nedělních singlů nakonec vstupovali s tříbodovým mankem. A když na úvod neobstál v souboji s Reedem McIlroy, začala se jejich loďka potápět. Nic moc na tom nezměnily následující výhry Stensona a Pieterse, který se ve své premiéře prezentoval ve vynikajícím světle. V pěti duelech jen jednou zakolísal a se čtyřmi body byl nejproduktivnějším hráčem svých barev.

Jinak se však nováčkům v evropském týmu nedařilo – Willett, Fitzpatrick i Sullivan nepřispěli ani bodem, stejný osud potkal i velezkušeného Westwooda, jenž dostal od kapitána divokou kartu. To v táboru soupeře dokázal přispět svým dílem každý z účastníků, což se nakonec ukázalo jako rozhodující. Největším tahounem byl s 3,5 body Reed, který závěrečný hrací den zdolal těsně McIlroye a udal tím ráz nedělních singlů.

Prognózy, že Američané mají letos přece jen o něco silnější tým, se tak naplnily do puntíku. Vyrovnanost jejich týmu se ukázala být důležitým faktorem. Domácí mohutně povzbuzovaní padesátitisícovým davem tak přerušili šňůru tří evropských výher a na své konto přidali už šestadvacátý triumf v jedné z nejprestižnějších týmových soutěží světa.

„Příště budeme silnější a za dva roky v Paříži budeme bojovat o vítězství," dodal na rozloučenou kapitán poraženého výběru Darren Clarke. „Víc jsme udělat nemohli, měl jsem skvělý tým včetně asistentů, hráli jsme výborně a na každého hráče i člena jsem velmi pyšný."

Kompletní výsledky na www.rydercup.com/scoring

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...