Nordqvist EvianLetošní Evian Championship, pátý a závěrečný dámský major, nabídl snad úplně všechno – restart, zkratku, rozmary počasí, české zastoupení, překvapení, skvělý finiš i dramatickou tečku na konec. Strhující závěr předvedly dvě hlavní protagonistky, zkušená Švédka Anna Nordqvist a překvapení turnaje Brittany Altomar. Obě do finále vstupovaly s mankem pěti ran na vedoucí Moriyu Jutanugarn, ale po 66 ranách nakonec právě ony stanuly v rozehrávce o prestižní titul s celkovým skóre devět ran pod par.

Nordqvist nakonec vzájemný souboj rozhodla hned na první jamce rozehrávky proměněným půldruhého metru dlouhým patem. V náročných podmínkách jí dokonce stačilo bogey. Jen krátce předtím přitom pořadatelská četa měla napilno, aby silně podmáčený green uvedla do provozuschopného stavu.

Letošní Evian byl skutečně náročnou zkouškou, Anna Nordqvist v závěrečné řeči zmínila, že v tak těžkých podmínkách snad ještě nehrála: „Vyrůstala jsem ve Švédsku, teď však už deset let žiju v USA, o to těžší pro mě bylo finále. Bojovala jsem se zimou, skoro jsem při posledních ranách v play-off necítila ruce. Závěrečná jamka dnes byla hodně těžká, takže za bogey jsem byla šťastná."

V turnaji se představila i jediná česká zástupkyně Klára Spilková, a třebaže zažívá dobrou sezonu, kdy dvakrát na majoru prošla cutem, na Evianu jí finále zůstalo zapovězeno. Po výsledku 148/+6 dělila 88. příčku.

Kompletní výsledky turnaje na ladieseuropeantour.com/?tournament=evian-championship-2017

Foto: Evian Championship/Sebastian Desnoulez


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...