Maltby-Koch-getty-750Českým golfovým fanouškům ta jména pravděpodobně tolik neřeknou, pro zámořské příznivce ale na přelomu roku skončí jedna velká éra. Americká televizní společnost totiž minulý týden oznámila, že se rozloučí se svými dlouholetými komentátory Rogerem Maltbiem (vlevo) a Gary Kochem (vpravo). Tahle zpráva vzbudila rozruch, protože v obou případech jde o nesmírně oblíbené a respektované golfové experty.

A hned na úvod je potřeba dodat, že také velmi dobré někdejší golfové profesionály. Vždyť dohromady má tohle duo na kontě celkem jedenáct turnajových titulů na PGA Tour (Koch šest, Maltbie pět), což je aktuálně staví na roveň třeba víkendovému vítězi Cadence Bank Houston Open Tonymu Finauovi. Na majorech to jak Koch tak Maltbie dotáhli nejdále ke čtvrté příčce (The Open 1988, respektive Masters 1987) a jak napovídají tyhle letopočty, jde o vrstevníky, obě komentátorské ikony totiž mají shodně kolem sedmdesátky.

A to je samozřejmě ten hlavní důvod, proč se jejich zaměstnavatel rozhodl pro změnu. „Chceme do budoucnosti náš komentátorský tým osvěžit," uvedla stanice v tiskovém prohlášení. Obratem začaly internetem létat superlativy. „Roger a Gary byli po desetiletí nedílnou součástí golfového vysílání NBC, bavili a vzdělávali celé generace diváků," prohlásil uznávaný golfový televizní producent Molly Solomon. A to není nadsázka, vždyť třeba Maltbie pracoval pro televizi od roku 1992, jeho kolega se pak přidal do týmu jen o pět let později.

Pozice, v nichž nejvíc vynikali, byly přímo na hřišti, případně na věžích kolem greenů. „Dokonalí profesionálové a mimořádně talentovaní. Slovy neumí popsat, jak moc mi budou chybět..., a to ani nemluvím o společných večeřích na cestách za golfem," napsal na Twitteru jejich mladší kolega z NBC Dan Hicks. Oba parťáci si také nejednou zahráli bok po boku, hned třikrát třeba společně vyhráli klání Liberty Mutual Legends of Golf v rámci veteránské PGA Tour Champions.

Konec své druhé profesionální kariéry zhodnotili smířlivě. „Jestli bolí slyšet, že už s vámi nepočítají? Jistěže ano. Ale božínku, viděl jsem tolik fantastického golfu! Zažil jsem toho chlápka Tigera Woodse v největším rozkvětu, viděl ho zblízka hrát lépe než kdokoli před ním," řekl kolegům z médií Roger Maltbie. Právě jemu televize původně oznámila, že skončí už loni, nakonec mu ale smlouvu ještě o rok prodloužila. Letos už se ale loučí definitivně...

Připravil: Lukáš Pařenica
Foto: Getty Images

Zdroj:
https://golfweek.usatoday.com/2022/11/10/roger-maltbie-gary-koch-nbc-golf-channel-2023-broadcasts/
https://golfweek.usatoday.com/gallery/photos-roger-maltbie-career-pga-tour-nbc-golf-channel/
https://twitter.com/DanHicksNBC/status/1590846277683552257
https://www.instagram.com/p/Ck1evTpPqqs/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...