nicklaus-750Už celá desetiletí soutěžní golf nehraje, přesto byl Jack Nicklaus minulý týden středobodem světového golfového dění. Legendární bývalý profesionál a držitel rekordních osmnácti majorových vítězství hostil svůj tradiční turnaj The Memorial v Muirfiled Village v ohijském Dublinu, a stal se jako každý rok vděčným terčem novinářů, se kterými probíral mimo jiné aktuální herní trendy: a došlo navíc i na jedno nečekané odhalení.

Když byl totiž turnaj během finálového kola na nějaký čas kvůli počasí přerušen, prozradil Nicklaus v rozhovoru pro televizní stanici CBS Sports, že byl už letos v březnu společně se svou manželkou Barbarou pozitivně testován na koronavirus. Navzdory svému vysokému věku (v lednu mu bylo osmdesát) prý naštěstí přečkal onemocnění bez úhony, stejně jako jeho paní. „Barbara neměla vůbec žádné příznaky, mě trochu bolelo v krku a kašlal jsem. Měli jsme nejspíš velké štěstí a jsme za to samozřejmě velmi rádi," přiznal jeden z nejslavnějších hráčů golfové historie a dodal, že soucítí s rodinami všech, kteří dopadli kvůli nemoci Covid-19 mnohem hůře.

Velkým tématem posledních měsíců je na PGA Tour délka odpalů z týčka: největší ranaři už běžně atakují hranici 350 metrů, na což mnohá hřiště prostě nejsou stavěná. Také k tomuto problému se o víkendu golfová legenda vyjádřila, ostatně nikoli poprvé. „USGA (Americká golfová federace) se prostě bude muset dříve nebo později probudit a přestat strkat hlavu do písku," míní Jack Nicklaus. Jednotlivá hřiště podle něj nejde donekonečna prodlužovat, protože na to nejsou peníze a koneckonců ani dost pozemků, takže nejspíš budou muset přijít na řadu úpravy golfových míčků.

Řeč pak došla i na úsměvné faux-paus, kterého se manželé Nicklausovi dopustili předminulý týden. Vyvrcholení turnaje Workday Charity Open totiž sledovali v televizi, přenos ale museli kvůli nástupu do letadla opustit právě ve chvíli, kdy během play-off Justin Thomas poslal do jamky onen neskutečný patnáctimetrový pat. A protože následnou ránu Collina Morikawy, který zvládl pod tlakem srovnat skóre, a nakonec celý turnaj přeci jen vyhrát, už dvojice nestihla, v euforii nad skvělou ranou poslali Thomasovi v esemesce gratulaci k turnajové výhře! „Jakmile jsme ale vzlétli a zapnuli si znovu wi-fi, s úžasem jsme zjistili, že je všechno jinak, a museli jsme se Justinovi hned omluvit. Bylo to prostě trochu předčasné," líčil s úsměvem Nicklaus s tím, že mladý Američan ale vzal vše s nadhledem.

A ještě jedna věc mohla legendárnímu plavovlasému hráči o víkendu udělat radost. Prostřednictvím virtuálního klání uspořádaného jednou z televizních stanic se totiž stal pomyslným vítězem turnaje, v němž se na základě historických záběrů odborníci pokusili proti sobě postavit nejlepší hráče z různých epoch světového golfu. „Chápu to správně, že jsem právě vyhrál svůj devatenáctý major, aniž bych musel vstát z gauče?" zavtipkoval pak na svém twitterovém účtu dobře naladěný Zlatý medvěd.

Připravil: Lukáš Pařenica

Zdroj:
https://usports.org/jack-nicklaus-reveals-that-he-wife-tested-positive-for-coronavirus/
https://golf.com/news/jack-nicklaus-stories-you-missed/
https://golf.com/news/jack-nicklaus-usga-and-ra-cant-keep-burying-their-heads-on-distance/
https://www.golfdigest.com/story/why-jack-nicklaus-had-to-send-an-apology-text-to-justin-thomas-after-he-texted-him-congrats-on-winning-the-workday-charit-oOpen
https://twitter.com/jacknicklaus/status/1284944265781686272


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...