dropkicks-750Možná i golfové boty se stylové zelenými tkaničkami přinesly o uplynulém víkendu štěstí Seamusu Powerovi. Právě tahle barva je totiž odjakživa spojena s jeho domovským Irskem - a ostrovní hráč se mohl na Butterfield Bermuda Championship radovat se svého druhého vítězství na PGA Tour v kariéře. A vlastní písně od punkové kapely Dropkick Murphys...

Golfista, který už není žádný mladík (v březnu mu bude šestatřicet), přitom na vítěznou vlnu na nejprestižnější túře světa naskočil teprve loni, když zvládl play-off proti JT Postonovi na Barbasol Championship. A o tom, že vyhrávání není na PGA Tour pro zástupce zeleného ostrova zas takovou samozřejmostí, svědčí i jedna zajímavost: Power se stal společně s krajanem Rory McIroyem (vítěz nedávného CJ Cupu) vůbec první irskou dvojicí, která dokázala vyhrát dva po sobě jdoucí turnaje na této túře.
Pro titul si dokráčel razantně, vždyť zvládl vylepšit třeba rekord turnaje v počtu ran po třetím kole, kdy měl (společně s Benem Griffinem) skóre osmnáct pod par, třikrát v řadě totiž zvládl hřiště za 65. A třebaže v neděli už byl jeho výsledek o pět ran horší, na vítězství to stačilo. Řádně napakovat se na něm mimochodem mohli také sázkaři, protože před turnajem bookmakeři přijímali na Powerův triumf sázky v kurzu přes 200 ku jedné!

Samotnému hráči udělal zase po turnaji nejspíš velkou radost pochvalný komentář od mnohem slavnějšího a zkušenějšího krajana Padraiga Harringtona. „Mimořádné vítězství pro Seamuse. Nikdy není snadné zvládnout to, když vedete před finálovým kolem a všichni to od vás čekají. To je nový level, který by mu mohl vynést zdravé sebevědomí a posunout ho zase o něco dál," napsal na svém twitterovém účtu trojnásobný majorový šampión a kapitán evropského výběru na posledním Ryder Cupu.
Chválu na Powerův výkon pak pěli také umělci: a někteří doslova. Americká punková kapela Dropkick Murphys totiž svému kamarádovi složila při příležitosti jeho triumfu dokonce vlastní píseň, kterou hned nazpívala v letadle a nasdílela na sociální sítě. V minulosti se o mimořádných sportovcích skládaly muzikály či opery, irský současník se nejspíš spokojí i s touhle baladou. A poslední zajímavost? Není tajemstvím, že Seamus Power umí kromě své obvyklé golfové strany velmi obstojně hrát i na tu leváckou - přesvědčit se o tom můžete na videu pod posledním z odkazů níže.

Připravil: Lukáš Pařenica
Ilustrační foto: dropkickmurphys.com, přebal desky This Machine Still Kills Fascists

Zdroj:
https://twitter.com/PGATOUR/status/1587173511868874753
https://twitter.com/PGATOURComms/status/1586475100894740480
https://twitter.com/padraig_h/status/1586832493428326400
https://twitter.com/PGATOUR/status/1587093596779397126
https://www.instagram.com/p/CkW7HavsTdo/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...