SambParádní zápasy servírovali fanouškům golfu nejlepší hráči světa v uplynulém týdnu. Na programu byla prestižní jamkovka ze série World Golf Championship, a zejména semifinále nabídla dvě bitvy, v nichž se skóre přelévalo ze strany na stranu.

V prvním z nich předvedl proti Scottiemu Schefflerovi parádní nástup Sam Burns. Po třech jamkách vedl o tři, ale Scheffler to nevzdal a na desátce jamce to byl on, kdo vedl o dvě jamky. Jenže s tím se nechtěl smířit Burns, který kontroval a na tříparové sedmnáctce zase převrátil skóre na svou stranu. Scheffler musel odpovědět. A také se tak stalo. Dramatickou bitvu pro sebe urval nakonec Burns na jednadvacáté jamce.

Druhé semifinále obstarali Rory McIlroy a Cameron Young. Utkání se dlouho vyvíjelo ve prospěch severoirského golfisty, jenže Young na šestnáctce stáhl manko na jednu jamku, na osmnáctce duel srovnal, aby si hned vzápětí vybojoval vstupenku ve finále. V něm však Young narazil na velmi silného protivníka. Jen jedinkrát skóroval, na druhé jamce, a hubený náskok si udržel na čtvrtou jamku. Hned poté Burns srovnal a od této chvíle svému soupeři unikal. Nakonec ho nechal dojít jen po třináctku.

V bitvě poražených semifinalistů se poměrem 2&1 radoval McIlroy, který výborně odstartoval a vedl až o tři jamky, v závěru první devítky nicméně Scheffler zabojoval a stáhl skóre. Jak se však duel blížil do konce, McIlroy tahal za delší konec a na každé soupeřovo nadechnutí našel odpověď. Své vedení tentokrát udržel. V turnaji svedl skvělé souboje nejen s těmito dvěma Američany, ale také s jejich krajanem Schauffelem. Jejich čtvrtfinálová bitva diváky rovněž strhla, a tak se můžeme těšit, co nám tito protagonisté předvedou v jamkovce na Ryder Cupu.

Kompletní výsledky na https://www.pgatour.com/tournaments/2023/world-golf-championships-dell-technologies-match-play/R2023470

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...