mickelson-woods-750Když v sobotu večer pípla osmašedesátému hráči světa Adamu Longovi na mobil esemeska se složením flajtů pro finálové kolo ZOZO Championship, nejspíš chvilku nevěřil vlastním očím. Pořadatelé jej totiž vzhledem k aktuálnímu pořadí turnaje spárovali s dvojicí naprostých legend: Tigerem Woodsem a Philem Mickelsonem! „Nejsem si úplně jistý, kolik budeme mít dohromady výher na PGA Tour, ale každopádně za mě tedy plus jedna," vtipkoval o pár okamžiků později na svém twitterovém účtu třiatřicetiletý Američan, který se na nejprestižnější světové túře radoval v kariéře zatím jedinkrát v lednu 2019 při Desert Classic - tehdy mimochodem právě před Mickelsonem.

Oněch výher bylo ve flajtu v součtu 127 (Woods 82, Mickelson 44), nicméně, jak se nakonec v neděli v Sherwood Country Clubu ukázalo, nebylo čeho se bát. Obě golfové superhvězdy totiž aktuálně bojují s nevalnou formou, takže je mladší kolega bez potíží porazil - jak ve finálovém kole, kde zapsal 69 ran oproti výsledkům 74 (Woods) respektive 78 (Mickelson), tak celkově. V turnajovém pořadí poskočil aspoň na 66. místo, kdežto Tiger skončil dělený 72. a Mickelson dokonce na předposledním 76. místě. Tři týdny před vrcholem podzimní sezony, letos nezvykle listopadovým Masters, to nevěstí pro oba slavné hráče nic dobrého.

Pokud jde o Woodse, ten měl potíže hned v prvním kole, které zahrál čtyři nad par, a jak upozornili odborníci, hned na třech pětiparech zapsal jako výsledek bogey či hůř, což u něj bývalo něco nemyslitelného. Pátek byl už lepší, výsledek 66 dokonce znamenal nejlepší zlepšení mezi dvěma po sobě koly v celé Tigerově přebohaté kariéře, průměrná sobota ale znamenala konec nadějím na lepší umístění, a neděli zakončil Woods příznačně s double bogey na osmnáctce. O obhajobě titulu z loňska a zisku kýženého rekordního 83. titulu z PGA Tour tak nemohla být ani řeč.

Před turnajem přitom legendární Američan mluvil o tom, že pro něj půjde o zásadní test formy před obhajobou zeleného saka v Augustě. Do karet mu mělo hrát i kalifornské hřiště, které na rozdil od toho loňského v Japonsku důvěrně zná a slavil tady řadu titulů. Realita? Zklamání tak velké, že po prvním kole ani nepřišel mezi novináře. Woods má letos z osmi startů jen jediné umístění v TOP 10 a naposledy neprošel cutem na US Open, o to víc se nyní mluví o tom, že by mohl startovat ještě na Houston Open, pouhý týden před Masters. Sám hráč ostatně takovou možnost připustil už před ZOZO Championship - nutno dodat, že dost překvapivě, protože takhle pozdě před majorovými turnaji zatím nikdy v kariéře nehrál.

Zpět k Philu Mickelsonovi, který samozřejmě také ví, jak chutná výhra na Masters. V jeho případě se ale nyní zdá případný další triumf v Augustě snad ještě větší utopií. Oblíbený Lefty sice letos s úspěchem vtrhl na seniorskou PGA Tour Champions, kde stihl obě své dosavadní účasti proměnit ve výhry, na elitní level ale jeho hra přestává stačit. V Sherwood Country Clubu střídal famózní rány s totálními minelami, a vrcholem byla ve druhém kole pětiparová třináctka, na které trefil dvakrát za sebou z týčka aut a zapsal potupných 9.

Mickelson ale neztrácí optimismus. „Bylo to zklamání, ale jinak zábavný týden," prohlásil po nevydařeném turnaji. Před Masters prý mimo jiné řeší změnu driveru, s ohledem na podmínky, které mají v Augustě panovat oproti obvyklému dubnovému počasí. A pokud jde o Houston Open, tam měl sice na rozdíl od Tigera v plánu startovat od začátku, rozladilo ho prý ale rozhodnutí pořadatelů, že se má poprvé od března na hřiště vrátit alespoň omezený počet diváků. „Jsem si jistý, že udělají maximum pro to, aby to bylo bezpečné, ale pro mě osobně je to přeci jen trochu velký risk pouhý týden před tak velkým turnajem, takže svou účast ještě zvážím," vzkázal organizátorům.

Připravil: Lukáš Pařenica; foto: golfweek.com

Zdroj:
https://twitter.com/aLongShot/status/1320173346214981632
https://golfweek.usatoday.com/2020/10/22/tiger-woods-first-round-zozo-championship/
https://golf.com/news/tiger-woods-houston-open-surprise-event-add/
https://golf.com/gear/drivers/phil-mickelson-contemplating-2-intriguing-club-changes-for-the-masters/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...