Pravidla Jak to dělat správně: Stavění míče (místní pravidlo)

Pravidla-zvednutiV případě špatného počasí, nadměrného mokra a bláta může soutěžní výbor vydat místní pravidlo povolující „stavění". Ale pozor, i toto pravidlo má své předepsané postupy a parametry, které musí soutěžní výbor nastavit (sem patří především, kde všude se míč staví a na jakou vzdálenost) a hráči dodržovat (míč se před zvednutím označí, míč se neposouvá holí atd.).

Vzorové znění pravidla umožňujícího stavění může vypadat například takto: Jestliže leží míč na nízko sekané ploše v poli, může se beztrestně zvednout a očistit. Než hráč míč zvedne, musí označit jeho polohu. Zvednutý míč se musí umístit do vzdálenosti širší strany skóre karty od původního místa, ne však blíže jamce, ani v překážce, ani na jamkovišti. Hráč může umístit svůj míč pouze jednou. Jestliže hráč neoznačí polohu míče předtím, než jej zvedne, nebo s ním pohne jiným způsobem, například kutálením za pomocí hole, je potrestán jednou trestnou ranou.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...