Play GreenKdyby golfová hřiště mohla mluvit, pravděpodobně by za svou oblíbenou barvu označila zelenou. Stromy, rostliny a tráva totiž patří k základním stavebním kamenům hřiště a, poeticky řečeno, utvářejí jeho krásu, osobnost i charakter. Renomovaná sportovní značka se i proto rozhodla vyjádřit tomu všemu respekt, a tak se zrodila kolekce adidas Play Green. Zcela jistě ji ocení golfisté, kterým osud životního prostředí není lhostejný.

Přestože až 90 procent oblečení výrobce pro jaro a léto je zhotoveno z recyklovaných materiálů, touto kolekcí chtějí přispět k ukončení plýtvání plasty. Řada zahrnuje polo, klasické tričko a čepice z recyklovaného materiálu, kdy bylo cílem nahradit čistý polyester jeho recyklovanou variantou. Do roku 2024 to pak plánují u všech produktů, u nichž to bude možné.

„Vždycky usilujeme o to, abychom nabídli plně funkční produkt, zároveň ale přihlížíme k trvalé udržitelnosti," uvádí globální šéf sekce oblečení Shaun Madigan. „V této kolekci se v designu promítá přírodní krása, díky které je golf jedinečný, to vše z materiálového hlediska zároveň vede ke zlepšení životního prostředí." Prvky zdobící kolekci proto vycházejí z důvěrně známých motivů a prostředí, ve kterém se golfisté pohybují během hry. Svou misi výrobce zobrazil i v podobě plastové láhve na golfovém vozíku. Má nám připomenout, že existuje mnoho způsobů, jak dát najevo skutečnost, že nám záleží na prostředí, jež nás obklopuje.

Stránky výrobce: www.adidas.com/sustainability

Foto: výrobce


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...