gmarqNabídka golfových měřicích zařízení je dnes velmi široká, takže si každý najde, co mu vyhovuje. Ať už jde o hodinky či laser, případně o další zařízení k detailnějšímu prozkoumání švihu. Zdaleka ne každý výrobce však nabízí portfolio zahrnující prakticky všechny typy produktů. Nejen pro šíři nabídky tak Garmin patří k titánům této části golfového segmentu.

V rámci pravidelného testování produktů se nám do ruky dostaly hodinky, které bez uzardění můžeme zařadit k cenovému high-endu (74 490 Kč). Model Garmin MARQ 2 Golfer Carbon je naprostá špička napříč renomovanými značkami a výrobce jej charakterizuje následovně.
„Luxusní, chytré hodinky s pouzdrem z karbonového bloku. Jsou zaměřené na golf, ale mají všestranné sportovní a outdoorové využití. Vyznačují se vysokou odolností, dlouhou výdrží a pokročilými golfovými funkcemi, jako je například funkce Virtual Caddie, která vám pomůže před úderem vybrat správnou hůl." Co všechno tedy umí?

Pokud jde o golf, tak všechno, nač si vzpomenete, a ještě něco navíc. Ve zkratce –obdržíte informace o veškerých vzdálenostech na hřišti (i se započítáním převýšení a zohledněním větru), rychlosti a směru větru, poloze vlajky, respektive směru, kam hrát v případě slepé rány, skóre. Dále máte k ruce statistiky včetně jednotlivých holí, výběr hole pomocí virtuálního kedíka, uchování skóre, v aplikaci Garmin Golf pak zachycení trendů pro jednotlivé části hry apod. Můžete také pracovat na tempu švihu.
Skvělé jsou špičkové displeje AMOLED, které oceníte v souvislosti s funkcí, která je pro golf nová. Tou jsou data o členitosti greenu (vyžaduje se předplatné v rámci aplikace), kdy se svažitost greenu zobrazí v podobě „tepelné mapy". Snáze tak odhalíte i méně čitelné brejky a vaše šance na úspěšný pat vzroste.

Ačkoliv po tomto modelu sáhnou už zkušenější sportovci z kategorie výkonnostních, věřím, že i je potěší široký výběr dalších sportů, zdravotní parametry nebo možnost sledovat vývoj akcií. Mě osobně mnohdy potěšila i ranní zpráva, která odstartovala můj den. Sledování kondičních i zdravotních parametrů je příjemné i z hlediska denních tréninkových dávek, kdy se s ohledem na stav regenerace můžete (ale nemusíte) držet doporučení z hodinek.

Obecně vyzdvihnu také velmi kvalitní zpracování všech map včetně čitelnosti, animaci cviků či přehrávač hudby, naprosto vynikající je výdrž baterie. Mile mě překvapila nízká hmotnost hodinek, stejně jako skutečnost, že i na dámské ruce vypadají vcelku subtilně.

Mám-li najít alespoň jednu mušku, pak bych se přimlouvala za kompletní sadu snímačů Approach CT10 namísto základní o třech kusech. Domnívám se, že s ohledem na cenu je tento požadavek ospravedlnitelný. To je nicméně jediná výtka k modelu, v jehož malém, lehkém a elegantním těle třímá obrovský výkon, a pokud nemáte hluboko do kapsy, pak určitě jejich nákup zvažte. Nehledě na to, že takovým dárkem nadšeného golfistu určitě neurazíte.

Stránky výrobce: www.garmin.cz

Foto: výrobce


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...