ChipRBojujete s krátkou hrou, je pro vás hra wedží ztělesněnou noční můrou? Pokud ano, možná pro vás bude řešením tzv. chipper, obojživelník využívající předností patru a wedge. Ping jej uvádí na scénu pod názvem ChipR. Hůl z nerez oceli čerpá předlohu v předchůdci z konce 70. let. Délkou 35" kopíruje patr, loft (38,5°) se zase blíží železu devítce. Uplatnění ChipR najde u ran kolem 40 metrů do greenu, kdy můžete využít patovacího pohybu pro rány typu bump and run. Předností oproti klasické wedži je lepší kontrola vzdálenosti a větší konzistence úderu, které následně ústí v kratší pat.

„Využití patovací techniky při úderu zmenšuje prostor pro chybu a pro spoustu golfistů je pohodlnější," vysvětluje prezident společnosti John K. Solheim. „Délku šaftu a loft jsme konstruovali s ohledem na snazší odehrání míče, kterému udělíte takové množství energie, aby se dostal do vzduchu, případně roloval blízko k jamce. Možná hráče překvapí, jak snadné je odehrání úderu touto holí a kolik ran jim to ušetří," doplňuje.
Kompaktní hůl a mělká líc spolu s klenutým dnem nabízejí všestrannost, takže ChipR využijete při hře z rafu i fringe. Precizně frézované drážky podporují kontrolu a opakované vyslání míčku po požadované trajektorii. Shledáte-li tuto hůl jako potřebnou, pak za verzi na oceli vydáte 200 euro, s grafitovým šaftem vychází na 210 euro.

Stránky výrobce: ping.com/en-us/

Foto: výrobce


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...