PXG d ironDrajvovací železa se momentálně těší nemalé popularitě, neboť většina průměrných hráčů potřebuje dosáhnout vyššího úhlu odpalu a těžit přitom z většího offsetu. Vnímá to i stále ještě relativně nový hráč na trhu – firma PXG, která na Open otestovala své želízko v ohni. Na trh jej uvedla pod označením 0311X. Z hlediska ovladatelnosti však patří ke zcela odlišným holím v celé sestavě výrobce. Ptáte se proč?

Zatímco model 0311XF byl navržen s cílem dosáhnout vysokého úhlu odpalu, u modelu 0311X je tomu přesně naopak – požadavek zněl nízký úhel odpalu a nízká míra rotace. I proto debut na Open představuje logický krok – hráči získali skvělého pomocníka na údery hrané ve větru, kdy je třeba držet míč níž nad zemí.

U novinky zaujme širší spodek, asociovaný obvykle s designy podporujícími vyšší odpalovací úhel. Aby dosáhli nižší trajektorie, použili minimální offset a těžiště posunuli blíž k ose šaftu. Pro to všechno lze 0311X považovat za bílou vránu v řadě holí PXG. Konstrukce vedla k nižšímu dynamickému loftu v impaktu, potažmo pronikavějšímu letu míče. Podobně jako u želez PXG nechybí velmi tenká úderová plocha a termoplastický uretan uvnitř kovaného těla.

Drajvovací železo je k zakoupení výhradně prostřednictvím sítě dealerů PXG a cena začíná na 350 dolarech za kus (chrom), tmavá povrchová úprava (Xtreme Dark) vychází o sto dolarů dráž.

Stránky výrobce: www.pxg.com

Foto: výrobce


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...