PXG zelezaKdo z vás zaregistroval vpád Boba Parsonse na trh s golfovými holemi, tomu neuniklo netradiční pojmenování jeho výrobků. Vztahuje se totiž k vojenskému zařazení námořní pěchoty Spojených států – Military Occupational Specialty. Odtud pojmenování MOS. A když k tomu přidáte konkrétní číslo, víte, co má který mariňák na starost. 0311 vztahující se k železům odkazuje na střelce.

Bob Parsons je zkrátka nevšední úkaz, nejenže rozbouřil stojaté vody golfového průmyslu, ale neváhá vzdát hold i mariňákům. Železa PXG 0311 poslouží hráčům všech úrovní a výrobce je neváhá označit za „nejfajnovější" železa, jež vynikají mimořádnou tolerancí a díky vysokému úhlu odpalu nabízejí delší rány. K tomu přidejte měkký pocit z kontaktu hole s míčkem. Snazší zásah umožňuje sweetspot „velikosti Texasu".
Základ dobře odvedené práce spočívá v preciznosti, pečlivosti a použití prvotřídních slitin. Na první pohled vypadají jako žiletky, což byl jeden z požadavků majitele a zakladatele společnosti PXG, ukrývají v sobě však prvky typické pro železa z kategorie „pro zlepšení". Právě zde hledejte klíč k délce ran i velké benevolenci, pokud jde o přesnost zásahu.

Jak se rodí železo
Kolekce želez PXG 0311 zahrnuje tři modelové řady, jejichž společné znaky představují velmi tenká líc spojená s termoplastickým elastomerem, slitina wolframu vysoké hustoty optimalizující těžiště a vysoký moment setrvačnosti napomáhající konzistenci úderů.
Proces výroby zahrnuje vykování těla líce, kovaná je rovněž vnitřní dutina, která následně prochází precizním frézováním. Poté se přivaří ultratenká líc z vysoce pevné oceli, čímž vznikne duté jádro. Do něho injektují elastomer, wolframová závaží strategicky rozmístí po obvodu hlavy, což železům propůjčí vzhled typický pro hole PXG. Na výběr mají zájemci ze dvou povrchových úprav, a to stříbrné a černé.

PGX zelHlavní přednosti
Výborný pocit při zásahu míčku je výsledkem kování měkké karbonové oceli S25C, ostatně rozdíl mezi kovanou a litou holí pozná i méně zkušený golfista. Měkký kontakt hole s míčkem podporuje elastomer, který tlumí vibrace a vylepšuje zvuk, zároveň přispívá ke stabilitě líce. Tu zhotovili z mimořádně pevné oceli HT1770 a jedná se o nejtenčí úderovou plochu vůbec, což se ve výsledku projevuje vysoce účinným přenosem energie.
Hmotnost ušetřenou v líci rozprostřeli v jiných částech hlavy (po obvodu), aby zvýšili moment setrvačnosti a optimalizovali úhel odpalu. Železo se při odehrání míčku tudíž chová velmi stabilně.

Tři modelové řady
V PXG si zakládají na tom, že golfistům dávají to, po čem touží – výkonné hole navržené pro každého. Aby zasáhli hráče všech výkonnostních úrovní, zhotovili rovnou tři modelové řady. Ty se navzájem liší využitím elastomeru, velikostí hlavy a offsetem i šířkou spodku.

PXG 0311XF
Extrémně tolerantní řada želez, jež vedle toho, že hodně promine, nabízí výborný pocit z rány, a to zásluhou větší dutiny vyplněné elastomerem. To vše dostanete zabalené v elegantním hávu „žiletky". Větší profil hlavy povzbudí sebevědomí hráče. Širší dno podporuje toleranci a napomáhá mírně ostřejšímu úhlu, pod kterým golfista atakuje míč.

PXG 0311
Původní modelová řada nabízí střední míru tolerance tam, kde je nejvíc zapotřebí. Středně velká dutina, opět vyplněná elastomerem, nabízí dokonalou rovnováhu mezi tolerancí a pocitem z úderu. Podobně je na tom středně dlouhá čepel, která odpustí, ale umožňuje i větší práci s míčkem. Středně široký spodek dovoluje atakovat míč pod různými úhly. Z výše uvedeného je zjevné, že tato řada poslouží nejlépe pokročilejším golfistům.

PXG 0311T
Verze s podtitulem Tour je inspirována těmi nejlepšími golfisty světa, kterým přináší pronikavý let míče, velkou všestrannost a možnosti tvarování ran. Ani elitní „plejeři" nepohrdnou určitou mírou odpouštění, proto v hlavě zkonstruovali malou dutinu, opět vyplněnou elastomerem. Ten má výborné tlumící účinky, což vylepšuje zpětnou vazbu. Kompaktní hlava přímo vybízí k roztočení úderů do požadovaných křivek, čemuž zdatně sekunduje i úzký spodek. Ocení to hlavně hráči atakující míč pod mělčím úhlem.

Stránky výrobce: www.pxg.com

Foto: výrobce


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...