SM10-750Uvedeme-li, že v názvu tohoto modelu se objevuje desítka a před ní zkratka SM, příznivci golfové výbavy jsou rázem doma a zbystří. Následující řádky se nevztahují k ničemu jinému než k nejnovějším modelům wedží Vokey Design SM10 od Titleistu. Holí nerozlučně spojených se jménem uznávaného mistra svého řemesla Boba Vokeyho. Nejnovější přírůstek osvědčené řady charakterizuje nízký kontrolovaný let, vylepšený pocit a maximum rotace.

Všestrannost těchto wedží dokumentuje šest odlišných zpracování spodku (F, S, M, K, T a D), zkombinujeme-li loft, bounce a verzi spodní části, napočítáme 25 kombinací, takže každý hráč si snadno poskládá sestavu, jež zohlední typ švihu i charakter hřiště, na kterém převážně působí. V pozadí kontroly délky a trajektorie stojí progresivní usazení těžiště měnící se s ohledem na loft. U wedží s loftem 46°–52° se těžiště nachází níže, což plynule navazuje na železa, takže dochází ke konzistentnímu pokrytí délek. 54°–62° s výše a více vpředu usazeným těžištěm nabízejí nižší trajektorii.

Spin je otázkou drážek, kdy je každá drážka jednotlivě tvořená v závislosti na loftu. Povrchové zpracování vychází z jejich co nejdelší životnosti. Drážky wedží nižších loftů (46°–54°) jsou užší a hlubší, u loftů 56°–62° najdeme širší a mělčí drážky. Mikrotextura mezi drážkami pomáhá vytěžit maximum rotace u ran nehraných plným švihem. Standardně wedge osadili ocelovými šafty True Temper Dynamic Gold S200, cena odpovídá 200 euro, pořídíte-li si hole na grafitu, pak kus vychází na 220 euro.

Více informací na

https://www.titleist.eu/golf-clubs/vokey-design-wedges

www.titleist.com

Foto: výrobce

 


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...