TTSZačátkem srpna se poodhalila opona nad novým přírůstkem v segmentu želez Titleist, když na scénu uvedli řadu T-Series. Konkrétně se jedná hned o čtyři modely navazující na své předchůdce, které výrobce uvádí ve dvouletých intervalech. Zadání znělo nekompromisně – zkonstruovat nejvýkonnější železa pro každého hráče. V praxi to obnáší pochopit potřeby golfistů všech úrovní.

K dosažení těchto cílů pomáhala jak spolupráce s předními profesionály na Tour, schopnými velmi přesně formulovat své požadavky a popsat zkušenosti, i nadšenými talentovanými amatéry. I díky nim výrobní tým dokázal ladit k dokonalosti každou část výkonu a zlepšit kontrolu, délku, let, toleranci, vzhled, zvuk i pocit. Při prezentaci T-Series golfovým odborníkům a žurnalistům, která v případě našeho regionu proběhla koncem června v Amsterdamu, zdůraznili zástupci značky především vylepšení v oblasti pocitu z úderu a snadnou interakci s povrchem.

Pocit z úderu je takřka alfa i omega úspěchu. S tím souvisí inovativní konstrukce s dokonalým propojením jednotlivých částí včetně použitích vyspělých materiálů. Analýza pak umožňuje sbírat velké množství dat ve fázi, kdy se pracuje s prototypy. Velký důraz se v rámci tohoto procesu klade na zvuk.

T100 zastupují ve výběru moderní túrová železa, po kterých sáhnou nejlepší hráči. Aktuálně jde o nejhranější železo výrobce na túře. Nabízejí precizní kontrolu a pocit, zlepšila se disperze ran. Upravenou konstrukci tvoří duální dutina. Právě ta stojí v pozadí skvělého pocitu, konzistenci a kontrolu podpořilo pečlivé frézování líce v kombinaci s mírným posunutím těžiště. Proměnlivý bounce a mírnější zadní hrana usnadňují interakci s povrchem, respektive napomáhají v dosažení vyšší rychlosti hole. Ke konzistentnímu letu míčku přispívá vyvážení hole pomocí dvou wolframových závaží.

Kdo hledá túrové železo podporující rychlost, ten by měl vyzkoušet T150. Díky vyšší rychlosti přináší i metry k dobru, zároveň je oproti T100 o něco tolerantnější. Upravený kanálek umístěný blízko líci umocňuje pocit ze zásahu míčku, frézovaná líc eliminuje nerovnosti povrchu, takže získáte přesný zásah a kontrolu, potažmo úderovou konzistenci.
Optimalizovali horní hranu, lehce větší profil souvisí s tolerancí, přesto hlava působí velmi kompaktně, aby si podržela túrový vzhled. Spodní část kvůli hladké interakci s povrchem řešili obdobně jako u T100, to samé platí o využití dvou wolframových závaží a usazení těžiště za účelem dosažení odpovídajícího momentu setrvačnosti i dynamiky úhlu odpalu. Oba sety se naopak liší loftem, které jsou u T150 o 2° posílené.

Hráčská délková železa zastupuje T200. Kovaná líc, dutá konstrukce a tvar odpovídající požadavkům nejlepších hráčů dávají vzniknout železům s dostatkem tolerance a čistým hráčským designem. Upravené „šasi" tvoří pevnější strukturu, pracovali i s technologií související s impaktem, to vše spolu s novou kovanou lící vedlo k lepšímu pocitu z rány. Čisté linie, menší offset, optimální délka čepele nebo tenká horní hrana zvyšují sebevědomí. Konstrukce spodní části opět napomáhá hladké interakci s povrchem, kterým železo prochází rychleji. Wolfram na spodku a práce s těžištěm optimalizuje každou hůl v setu – dlouhá železa díky tomu nabízejí rychlost i vysoký úhel odpalu, krátká železa slibují přesnost i toleranci.

Přestože si Titleist drží pověst výrobce nabízejícího hole pro lepší hráče, v T350 uvádějí na scénu železa usnadňující hru. Vyšší, delší, dostatečně promíjivé, to vše v atraktivním vzhledu a s kovanou lící. Umístění těžiště spolu se dvěma wolframovými závažími přináší toleranci, změkčení zadní hrany a proměnlivý bounce podporují rychlejší průchod hole při kontaktu s povrchem. Technologie usnadňující zásah spolu s kovanou lící vedou k vyšší rychlosti. Prodloužení carry a větší délkové konzistence dosáhnete navzdory méně přesnému zásahu. To vše v multimateriálové duté konstrukci inspirované hráčskými železy T200.

Set želez je ideální nakombinovat s holemi typu utility, konstruovanými na bázi železa a nabízejícími vysoký úhel i dobrý pocit. Jedná se o všestranné hole, přičemž můžete vybírat z řad U•505 nebo T200. Pro srovnání uvádíme v tabulce i set T400, který stále zůstává v nabídce a rovněž splňuje nároky hráčů vybírajících v kategorii želez pro usnadnění hry.

Na dnešním trhu samozřejmě objevíte přemíru želez různých výrobců, v čem se Titleist liší, to je servis, jaký špičkovým profesionálům i nadšeným amatérům poskytuje, aby nalezli svůj optimální set. Pokud jde o železa, fitting se soustředí na tři faktory – délku (konzistentní pokrytí jednotlivých vzdáleností a maximum carry), disperzi (nalezení vhodného modelu, s nímž se co nejvíce budete držet cílové linie) a úhel dopadu (strmější dopad a schopnost míčku po dopadu rychle zastavit na greenu). Díky fittingu si tak můžete poskládat set, který ideálně vyhoví všem těmto parametrům.

Stránky výrobce: www.titleist.com

Foto: výrobce


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...