zg23Nikoliv. Znalci už vědí, že jde o model obuvi značky adidas. Další edice této nanejvýš sportovní řady vsadila na velmi lehké materiály, což nás v myšlenkách vrací zhruba o dekádu zpět, kdy se na trhu objevila botka adizero. Ztělesnění lehkosti. Na co se tedy můžeme těšit?

Novinku najdeme pod označením ZG23 a navazuje na předchůdce z roku 2021. Uvidíte, že nízké hmotnosti, na které staví, nepadlo nic za oběť. Výrobce navíc přesvědčivě hlásí: žádné kompromisy z hlediska výkonu! Kompletně přetvořili podrážku i svršek, výsledkem je lepší trakce, stabilita i komfort.

Inspiraci čerpali z běžecké obuvi i z bot určených na basketbal, konkrétně střední část vylepšili prostřednictvím jedinečného systému polstrování, který golfistům přináší dva benefity naráz – stabilitu i pohodlí. Pevnější a stabilnější konstrukce (LIGTSTRIKE) tvoří obvodový rám a nabízí boční stabilitu, zatímco střed vyplňuje měkčí vystlaná část (LIGTSTRIKE PRO), zodpovědná za pohodlí při chůzi i švihu. Předností celé konstrukce je nízká hmotnost a schopnost natvarovat se v příslušných oblastech.

Laterální stabilitu a oporu zajišťuje speciální stabilizátor, který obaluje horní část a přiléhá blíže chodidlu. Jeho funkce se dostává do popředí zejména v okamžiku, kdy hráč přenáší při švihu hmotnost. Potvrdili to mimo jiné testy provedené za různých rychlostí pohybu u amatérů i profesionálů.
O rovnováhu se starají spajky, kterých napočítáme šest. Jejich optimální rozmístění vzešlo i z teplotních map, které konstruktérům poskytly lepší představu o namáhání jednotlivých částí během švihu.

Předností boty je snadná údržba svršku z mikrovlákna, které rovněž přispívá k nízké hmotnosti a je příjemné na dotyk. Svrchní část je odolná proti nadměrnému ohýbání, což zvyšuje životnost, obuv je samozřejmě voděodolná.
Nabídka zahrnuje dámské i pánské modely se zavazováním na tkaničky i BOA verzi, jež umožňuje efektivnější nakládání s energií. V menších velikostech pro mladší hráče najdete pouze variantu s klasickým zavazováním.

„Golfisté neustále hledají lehčí modely obuvi, aniž by tím utrpěl výkon. Vyšli jsme z úspěšné boty ZG21 a pokusili jsme se hmotnost snížit co nejvíc. Zároveň jsme chtěli docílit zlepšení v klíčových oblastech, kterými jsou stabilita, trakce a komfort, protože právě tyto atributy nejvíc ovlivňují váš výkon na hřišti. Věříme, že jsme se díky ZG23 opět posunuli dál," hodnotí novinku Masun Denison, globální ředitel segmentu obuvi.

Foto: výrobce


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...