Jak hrát golf

rafSprávné vyrovnání těla a hole představuje základ. A přestože amatérští hráči si uvědomují potřebu správného postavení, často vidím hned několik chyb, kterých se přitom dopouštějí.

Celý článek...

eyeJak už název napovídá, okohybné svaly zajišťují pohyb oka. Díky nim se můžeme dívat do stran, dolů nebo vzhůru, aniž bychom otáčeli hlavu. Stejně jako ostatní svaly v těle mohou být namožené nebo nemusí fungovat správně.

Celý článek...

nkNelly Korda patří dlouhodobě mezi nejdelší hráčky a obecně odborníci oceňují její plynulý švih. Pojďme tedy načerpat inspiraci z její hry drajvrem, poodhalíme vám pár klíčových aspektů, který by i vám mohly pomoci prodloužit vaše odpaly.

Celý článek...

MozS mozkem je to jako se vším – tréninkem si ho můžeme udržovat v kondici. Pojďme zapojit mozek, rozbít pár mýtů a zároveň se o našem mozku dozvědět třeba něco nového a vypěstovat si tak funkční mozek i ve vysokém věku. Mozek se sice začíná zpomalovat po zhruba 24. roce života, přesto není třeba házet flintu do žita. S tréninkem lze začít hned dnes.

Celý článek...

wosp bigPátý díl kondičního seriálu, připravený ve spolupráci s Martinem Kofroněm, autorem cvičební pomůcky MARRKO CORE, možná potěší ženy. Cvik totiž pomáhá k zeštíhlení pasu, zapojuje však všechny skupiny svalů trupu a uvolňuje fascie v bederní oblasti.

Celý článek...

hmJsem absolutně posedlý švihem a po každém tréninku probíráme s trenérem data, jenže na hřišti při soutěžním kole je to jiné. Co se nepovedlo, to už nevrátíte a musíte jít dál. Proto se víc zaměřím nikoliv na techniku, ale na správný postoj, správné nastavení hlavy a rozhodování.

Celý článek...

sauJak se zbavit svalových potíží a chmurných myšlenek? Vypotit je! Pravidelné saunování zbavuje stresu, podporuje imunitu, pomáhá proti bolestem zad i migrénám. Léčba teplem je dlouhodobě známá fyzioterapeutická metoda, používaná při svalových obtížích, rehabilitacích i jako prevence. Suchý teplý obklad bývá první pomocí při akutních bolestech ztuhlých svalových skupin. Sauny vyhřáté na teploty od 65 do 100 a více stupňů Celsia poskytují relaxaci celému organismu.

Celý článek...

sedm rad„Centrem našeho imunitního systému jsou střeva. Pokud nejsou v pořádku, nedokážeme odolávat nemocem. Chceme-li být zdraví, musíme se v prvé řadě zaměřit na zlepšení jejich stavu," vysvětluje Peter Gartner, hlavní lékař rakouského Centra zdraví v Park Igls, kde se už přes třicet let věnují Moderní Mayrově medicíně. Ta se zaměřuje na to, jak můžeme posílit svoji střevní flóru, a tím i imunitní systém spojený se střevy. Odborník přidává sedm rad, jak udělat maximum pro své zdraví.

Celý článek...

saunSauna je mou vášní. V rodném Prostějově byly v 60. letech za hluboké totality otevřeny veřejné kryté lázně i se saunou. Na tu dobu pokrok a naprostá senzace. Moje maminka mne tam jednou jako desetiletou zatáhla a bylo jasno: každý pátek – to byla sauna pro ženy – jsem ji přemlouvala, aby mne vzala sebou.

Celý článek...

sestObvykle si nelibuji v kategorickém prohlášení, ale tentokrát se ho dopustím. V bagu rekreačního golfisty dvouciferného HCP nemá co dělat lob wedge 60°. Věřte mi, je to zkušenost hořce a draze vykoupená. Mám těch wedží 60° ve sklepě několik. Nakonec jsem dospěl ke stejnému závěru jako významná část zahraničních trenérů a teoretiků golfu. Rekreanti prostě tuto wedge nevyužijí, protože jejich akcelerace při úderu je příliš nízká a přesnost zasahování míčku nedostatečná pro tuto citlivou hůl.

Celý článek...

Strana 1 z 48

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...