pisPokud je vaším koníčkem nemyslet a současně jste si koupili set želez, který končí holí, na které je napsáno SW neboli sand wedge, pak možná máte dojem, že se snažím komplikovat jednoduchý problém hry z písku. Ale skutečnost je jiná. Pokud chcete dobře ovládnout hru z bankrů, doporučuji vám, abyste byli tvůrčí a vyzkoušeli různé varianty. Možná někdo z vás na youtube viděl zajímavé video, v němž hraje talentovaný španělský profesionál Jon Rahm z bankru u greenu železo číslo 4. Tohle asi na vás bude příliš náročný experiment, ale odneste si z tohoto pokusu závěr, že z bankrů není nutné vždy hrát jen SW.

Pro hru z fervejových bankrů mám jen jednoduchou radu: volte hůl podle výšky okraje a polohy míčku. Z prostředka plochého fervejového bankru a z dobré polohy míčku klidně hrajte třeba železo číslo 5. Naopak, když jsou okraje vysoké a míček trochu zabořený, překonejte touhu po dlouhé ráně a zahrajte bezpečnou přihrávku do ferveje s GW nebo wedží 54°.

V případě bankrů okolo greenů doporučuji, abyste vyzkoušeli železa od wedge 58° až třeba k číslu 8. Určitě u toho zažijete překvapení a získáte nové zkušenosti. Zkoušejte údery z písku různými holemi za různých situací stavu bankrů a polohy míčku.
Tímto způsobem zjistíte, která hůl vám dává nejlepší výsledky z tvrdé krusty a která funguje nejlépe z mokrého, těžkého písku po dešti. Mne například překvapily dobré výsledky s GW 50° z jemného písku. Každopádně z vás tyto experimenty udělají lepšího golfistu s větším arsenálem úderů.

Text: Ondřej Kašina, foto: Rolex Golf


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2025, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...