ilu-golf-dest-pixabay-750Nejspíš každý golfista preferuje hrát golf za svitu slunce pod modrou oblohou v příjemných teplotách, jenže golf je venkovní sport, a tudíž musíme počítat i s horším počasím. V jarním období i s deštěm, což vnáší do hry nové výzvy, které během sluneční pohody nezažijeme. To může vést k frustraci a vyšším skóre. Ale nemusí to tak být. Důležité je nejen kvalitní vybavení a oblečení do deště, schopnost udržet v suchu hole, ale také pochopení, jak správnou hůl si vybrat, jak si počínat na rozmáčeném povrchu a jak si poradit s nepříznivým počasím. Jak tedy přežít kolo v dešti?

Přijměte živly
Už to bylo řečeno, každý by nejradši hrál golf pouze za slunečného počasí, ale matka příroda ne vždy naše přání bezezbytku vyplní. Pak je důležité umění špatné počasí prostě akceptovat, přijmout horší podmínky a nepoužívat déšť jako výmluvu. Nejste sice jediný hráč, který se musí vypořádat s mokrými podmínkami, ale svůj postoj ke špatnému počasí můžete mít pod kontrolou. To vám může dát náskok před ostatními hráči.

Sáhněte vždy po delší holi
To je něco, co je v deštivém počasí a na promáčeném hřišti nezbytné. Na mokrém hřišti nemají míčky takový doběh, jako na suchém. Míček po vyšší ráně si „kousne" většinou hned, zatímco po ráně s nižší trajektorií může přece jen nějaké doběh mít.

Cvičné švihy vedle míčku
A to ze dvou důvodů. Omezíte tím nebezpečí, že při cvičném švihu za míčkem kousek mokrého trávy nebo půdy dopadne na míček. Ale hlavně při cvičném švihu vedle míčku získáte představu o tom, jak vypadá trávník, kolik vody váš míček obklopuje a jak musíte švihnout, abyste míček trefili co nejpřesněji.

Stabilizujte spodní část těla a zkraťte švih
Pevný postoj je při každé golfovém úderu základem. Na mokrém podkladu to může být problém, takže hrozí podklouznutí. Omezit, či eliminovat tohle riziko lze tím, že stabilizujete spodní část. Pro lepší stabilitu na promáčeném povrchu pomůže i lehké zkrácení švihu.

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: Pixabay.com


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...