igl„Často se mylně domníváme, že trpíme potravinovými alergiemi, přitom jen naše tělo nefunguje správně. Přibližně 70 % imunitního systému totiž souvisí s činností střev. Pokud tedy chceme obnovit v těle rovnováhu, jsou očista a optimální stav střevní sliznice naprosto zásadní," vysvětluje Peter Gartner.

„Jen v Rakousku je některou z potravinových alergií do určité míry postiženo kolem milionu lidí. Víme však také, že přibližně 30 % obyvatel německy mluvících zemí se domnívá, že trpí potravinovou alergií, zatímco ve skutečnosti jsou opravdu takto nemocní jen asi 3 % z nich. U mnoha lidí je totiž příčinou potíží považovaných za potravinovou alergii špatný stav střev. Pokud se podaří obnovit optimální stav střevní sliznice a nastolit v těle rovnováhu, potíže většinou samy pominou," vysvětluje Peter Gartner, hlavní lékař rakouského Centra zdraví v Park Igls.
Moderní Mayrova medicína, kterou zdejší odborníci už třicet let využívají, vychází z tradičního sytému, který vytvořil rakouský lékař Franz Xaver Mayr, a je doplněna o nejnovější poznatky a postupy současné medicíny. Jejím základem je velmi specifická pročišťovací a regenerační kúra.

Jak obnovit rovnováhu imunitního systému?
Množství chemických složek a přídatných látek v průmyslově vyráběných potravinách představuje pro náš organismus velkou zátěž. Stejně tak celoroční dostupnost potravin znamená, že si od případných alergenů nikdy neodpočineme. A i dětský imunitní systém trpí – děti totiž vyrůstají v mnohem hygieničtějším prostředí než dříve, a proto nemají téměř žádnou možnost vyvinout si normálně fungující imunitní systém.
„Jakmile se narodíme, náš imunitní systém si postupně vytváří toleranci k různým podnětům. Alergie vznikají proto, že tato tolerance se postupně porušuje a obvykle neškodné věci, jako jsou pyly nebo arašídy, mohou vyvolat závažné příznaky. Reakci na alergeny může ovlivnit také užívání léků, stejně jako náš věk a četnost vystavení alergenům. Konvenční medicína spoléhá při léčbě alergií na specifickou alergenovou imunoterapii (dříve označovanou jako hyposenzibilizace nebo desenzibilizace), kdy se tělu podávají stále vyšší dávky alergenu, aby si na něj postupně zvyklo.

Moderní Mayrova medicína se naopak staví na stranu obnovení rovnováhy v těle a poskytuje imunitnímu systému vše, co potřebuje, aby se mohl nepřátelským vetřelcům sám ubránit," popisuje léčebné postupy Peter Gartner.
Během dvoutýdenního až měsíčního speciálního programu tak klient přejde od krátkého detoxikačního půstu na několik málo potravin, učí se správně jíst, trávit, postupně zařazuje další potraviny, učí se je vzájemně kombinovat a vytvářet si dobré a zdravé stravovací návyky. Celý střevní mikrobiom (tedy soubor všech mikroorganismů osidlujících střeva) se pak dokáže postupně obnovit. Střevní sliznice začne opět optimálně plnit svou funkci a celý imunitní systém se tak zásadně posílí. Celá léčebná kúra přitom probíhá pod dohledem odborníků – lékařů, ale také fyzioterapeutů a pohybových specialistů. Ti všichni klienta vedou ke zdravějšímu životnímu stylu.

Více informací na www.park-igls.at

Připravila: Natascha Kames


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...