sestObvykle si nelibuji v kategorickém prohlášení, ale tentokrát se ho dopustím. V bagu rekreačního golfisty dvouciferného HCP nemá co dělat lob wedge 60°. Věřte mi, je to zkušenost hořce a draze vykoupená. Mám těch wedží 60° ve sklepě několik. Nakonec jsem dospěl ke stejnému závěru jako významná část zahraničních trenérů a teoretiků golfu. Rekreanti prostě tuto wedge nevyužijí, protože jejich akcelerace při úderu je příliš nízká a přesnost zasahování míčku nedostatečná pro tuto citlivou hůl.

Jak tedy volit sestavu wedží? Doporučuji začít kalkulaci od vaší PW. Pokud má obvyklý loft 46°nebo 45°, pak následující wedge by měla mít 50° – neboli takzvaná gap wedge. Je celkem jedno, zda je taková GW pokračováním setu vašich želez nebo se jedná o specializovanou wedge. Vzhledem k faktu, že mezera mezi lofty je doporučená okolo 4°, je další volba již snadná: následují wedge 54° a 58°. Tato sestava je v zahraničí v uplynulých cca 10 letech stále populárnější a zdá se, že se jedná o nový standard. Velmi doporučuji tuto volbu.

Text: Ondřej Kašina
Foto: výrobce


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...