herolStará známá pravda praví, že se o výsledku rozhoduje na greenech, proto se v příspěvku Lucase Herberta podíváme na patování, konkrétně na rolování míčku. Obdržíte od něho dva tipy, jak tuto činnost zlepšit.

Patry mají loft zhruba 2° až 3°, což je důležité, abyste míček vyhráli, když zapadne třeba do menší nerovnosti. Zároveň to ale znamená, že bezprostředně po zásahu, třebaže míček trefíte naprosto přesně, vyskočí do vzduchu a poté dopadne na zem, respektive na green, a kutálí se. V řeči golfistů roluje. Pakliže dokážete minimalizovat právě úsek, kdy je míček ve vzduchu, zvýší se pravděpodobnost, že jej udržíte v zamýšlené linii a zasáhnete jamku. Pojďme na slibované dva tipy.

1. Patování z týčka
Na cvičném greenu zapíchněte do země týčko tak, že nad zemí zůstane přibližně centimetr. Umístěte míček na týčku a založte patr obvyklým způsobem. Ujistěte se, že máte míček ve středu postoje. Následně odehrajte pat, sweetspot by měl zasáhnout zadní část takto zvednutého míčku. Hlavu patru přitom veďte do úderu plynule vzhůru – úhel zdola vzhůru, pod kterým míček atakujete, podpoří jeho rolování.

2. Skryjte logo
Před založením hole si míček položte tak, že logo míří přímo vzhůru, ideálně je kolmo k čepeli patru. Před odtažením patru dozadu si představte, jak potřebujete úder zahrát, aby míček roloval a logo postupně zmizelo. Jde o to „kartáčovat" vzestupným pohybem zadní stranu míčku. Poté přistupte k akci a sledujte, zda se logo skutečně otáčí požadovaným směrem a mizí vám z dohledu. Tento záměrný pohyb podporuje ideální úhel ataku a přispívá rovněž k lepšímu rolování míčku.

Foto: TaylorMade Golf


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...