hmJsem absolutně posedlý švihem a po každém tréninku probíráme s trenérem data, jenže na hřišti při soutěžním kole je to jiné. Co se nepovedlo, to už nevrátíte a musíte jít dál. Proto se víc zaměřím nikoliv na techniku, ale na správný postoj, správné nastavení hlavy a rozhodování.

Možná vám to pomůže dostat ze sebe to nejlepší, třebaže vaše hra zrovna není top. Odhalím vám, jak se rozhoduju a jak volím ránu, kterou zmírním riziko, a tím ze sebe sejmu trochu tlaku. Když si osvojíte podobný postup, možná se vyhnete tomu, že uvíznete v síti negativních myšlenek a zabřednete do jakéhosi defenzivního cyklu. Konkrétně se zaměřím na ránu z odpaliště.

Máte-li za sebou několik ne zrovna povedených jamek, vyloženě to svádí k tomu zkusit to na odpališti jinak, třeba do toho dát 150 %, protože to, co jste dělali doposud, nefunguje. Jenže správnou myšlenkou v takovém okamžiku není vybírat z více možností, zvlášť pokud jednáte ve stresu.
Já sám v takovou chvíli nechám pracovat fyziku, respektive hůl pracuje za mě. Má rada proto zní – vraťte se ke své nejspolehlivější variantě rány z odpaliště, i když to třeba není nejvhodnější rána pro danou jamku nebo budete muset oželet nějaké metry délky. Hlavní smysl spočívá v tom, abyste se dostali zase do hry.

Já sám v situacích, kdy rány dobře netrefuji a potřebuji z týčka přesnost, volím ze dvou možností. Tou první je draw hrané fervejovým dřevem číslo tři. K míčku se postavím blíž, kdy paže spočívají blíže trupu, a zavřu postoj, takže linie spojující špičky chodidel vede trochu vpravo od cíle. Takový postoj mi pomůže zahrát draw.
Druhá možnost, chci-li zahrát cut, ale trefit fervej, spočívá v nižším natýčkování. Mířím potom na levý okraj ferveje, švihnu mírně zvenku dovnitř a zakřivím dráhu tak, že míček jde zleva doprava, přičemž neletí tak daleko, avšak mám jistotu, že ho nebudu hledat v rafu.

Foto: FootJoy


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...