ilu-sneci-pixabay-750Pomalá hra je jedním z hlavních hříchů golfu. Nikdo nechce strávit na hřišti pět šest hodin, nikdo nechce čekat dlouhé minuty před každou svou ranou, protože je top nejen nepříjemné, ale v takovém případě se jen těžko dostanete do herního tempa a rytmu a projeví se to i na skóre. Samozřejmě negativně. Jak na to, aby se i obávaní golfoví „šneci" dali trochu do pohybu? Třeba pomůže pár tipů...

Golf je už tak dost těžký, tak proč ještě otravovat ostatní tím, že strávím pět minut čtením dráhy metrového patu na greenu do triple bogey. A který nakonec ještě stejně neproměním. Asi jen málokdo, kdo hraje pomalu, to dělá úmyslně, ale pokud zrychlí, bude mi každý neskonale vděčný a všichni mu na hřišti poděkují.

Navíc nejde o žádné extra odborné rady. Ani není třeba měnit švih či podobně. Vlastně k tomu stačí jen trocha zdravého rozumu a slušnosti.

Takže tady je několik tipů, které mohou vaši hru zrychlit...
1. Buďte připravení, až budete na řadě. A znamená to být připravený k odpalu, ne k zahájení nekonečného tanečku předúderové přípravy.
2. Pokud jste připravený, ale vaši spoluhráči pořád ještě tápou, odehrajte svůj míč. Zvlášť když nejste žádný ranař a nemusíte čekat, až hráči ve flightu před vámi vyklidí pole.
3. Sledujte pozorně nejen své zbloudilé rány, ale i ty svých parťáků. A pak, kdykoliv je to možné, směřujte rovnou ke svému míči.
4. Nehledejte míček déle než stanovené tři minuty. Taková jsou pravidla. Tři minuty jsou legální, dvě ohleduplné a jedna minuta je perfektní.
5. Pokud je vaše hra postavena na topnutých ranách, hledání míčků v rafu a čtyřpatech, pak věnujte víc času tréninku než hře na hřišti.
6. Tři paty jsou odpustitelné, tři paty nejsou pomalá hra. Jen nesmíte na greenu před každým strávit dlouhé minuty, ale být připraven, když na vás přijde řada.
7. Naučte se pravidla. A pokud dojde na problematickou situaci, řešte ji hned a rychle.
8. Zvedněte míček, když vaše skóre dosáhne dvojnásobku paru a zkuste další jamku. Nebo jinou hru.
9. Držte krok s flightem před vámi. Zůstaňte hráčům před vámi nalepeni doslova na zadku. Ti za vámi nebudou mít vůči vám důvod k mrmlání.

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: pixabay.com


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...