ilu-advice-750Jaro už do české kotliny dorazilo. Neklamným znamením je i to, že se golfistům otevírá jedno golfové hřiště za druhým, prodlužuje se den, ale pokud jste toho přes zimu příliš nenahráli, nemůžete očekávat okamžitě žádné zázračné výsledky. Přesto můžete hned zkraje sezony udělat pár věcí, které vám pomohou k lepší hře. A nejde jen o samotný golf, ale i o to, jak připravit tělo na pravidelnou golfovou zátěž.

Jak na to? Není to ani tak složité. Jelikož golf vyžaduje nejen slušnou fyzickou připravenost, ale také duševní, nabízíme vám pár tipů od zkušených trenérů, které vám pomohou vylepšit váš golf.
Zacvičte si i protáhněte svaly každý den

První věc, kterou byste měli po ránu udělat, by mělo být zahřátí a protažení svalů. Uvolnit se, protáhnout se. Klidně to může být i něco jednoduché. Kdo má psa, může s ním vyrazit ven, nebo stačí pár protahovacích cviků. Žádná dřina s činkami, žádná gymnastika, jen lehké protažení a zahřátí svalů.

Trénujte svůj švih každý den 5 minut
Nejlepší způsob, jak vybudovat konzistentní golfový švih je pravidelný trénink. Každý den znovu a znovu. Jo, určitě zazní věta, že na tohle nemám čas. To je pravda, na každodenní cvičení s trenérem najde čas asi jen málokdo, ale najít pět minut volna doma a během nich cvičit švih, to dokáže každý.
Prostě vezměte golfovou hůl do ruky, cvičte správný úchop, postoj a golfové držení těla. A trénujte švih. Nemusíte odpalovat míčky, jde o to, zažít ten pohyb. A nezapomeňte se předtím protáhnout a zahřát.

Správně jezte a pijte během kola golfu
Pokud to neděláte, děláte chybu. Zůstat hydratovaný a mít dostatek energie během vaší rundy golfu pomáhá tělu podávat nejlepší výkony a zůstat soustředěný. A nehledejte žádné zázračné sportovní drinky, stačí pít obyčejnou vodu, ale v dostatečném množství. K tomu sáhněte po zdravé svačince, něco malého si dejte klidně každou třetí jamku.

Rekonvalescence po odehraném kole
Většinou po dohrání kola každý okamžitě spěchá domů, do práce, prostě nahází golfové nádobíčko do auta a tradá pryč. Zkuste to změnit. Zkuste po hře ještě zajít na driving a ještě patnáct minut odpalovat míčky. Je to dobrý zvyk, který mají zažitý hlavně profesionálové na Tour, ale je to dobrý nápad i pro amatéry. Když ne driving, tak 15 minut na putting, nebo chipping greenu. Pomůže to napravit minely z právě odehraného kola.

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: IngImage


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...