Jak hrát golf

MozS mozkem je to jako se vším – tréninkem si ho můžeme udržovat v kondici. Pojďme zapojit mozek, rozbít pár mýtů a zároveň se o našem mozku dozvědět třeba něco nového a vypěstovat si tak funkční mozek i ve vysokém věku. Mozek se sice začíná zpomalovat po zhruba 24. roce života, přesto není třeba házet flintu do žita. S tréninkem lze začít hned dnes.

Celý článek...

wosp bigPátý díl kondičního seriálu, připravený ve spolupráci s Martinem Kofroněm, autorem cvičební pomůcky MARRKO CORE, možná potěší ženy. Cvik totiž pomáhá k zeštíhlení pasu, zapojuje však všechny skupiny svalů trupu a uvolňuje fascie v bederní oblasti.

Celý článek...

hmJsem absolutně posedlý švihem a po každém tréninku probíráme s trenérem data, jenže na hřišti při soutěžním kole je to jiné. Co se nepovedlo, to už nevrátíte a musíte jít dál. Proto se víc zaměřím nikoliv na techniku, ale na správný postoj, správné nastavení hlavy a rozhodování.

Celý článek...

sauJak se zbavit svalových potíží a chmurných myšlenek? Vypotit je! Pravidelné saunování zbavuje stresu, podporuje imunitu, pomáhá proti bolestem zad i migrénám. Léčba teplem je dlouhodobě známá fyzioterapeutická metoda, používaná při svalových obtížích, rehabilitacích i jako prevence. Suchý teplý obklad bývá první pomocí při akutních bolestech ztuhlých svalových skupin. Sauny vyhřáté na teploty od 65 do 100 a více stupňů Celsia poskytují relaxaci celému organismu.

Celý článek...

sedm rad„Centrem našeho imunitního systému jsou střeva. Pokud nejsou v pořádku, nedokážeme odolávat nemocem. Chceme-li být zdraví, musíme se v prvé řadě zaměřit na zlepšení jejich stavu," vysvětluje Peter Gartner, hlavní lékař rakouského Centra zdraví v Park Igls, kde se už přes třicet let věnují Moderní Mayrově medicíně. Ta se zaměřuje na to, jak můžeme posílit svoji střevní flóru, a tím i imunitní systém spojený se střevy. Odborník přidává sedm rad, jak udělat maximum pro své zdraví.

Celý článek...

saunSauna je mou vášní. V rodném Prostějově byly v 60. letech za hluboké totality otevřeny veřejné kryté lázně i se saunou. Na tu dobu pokrok a naprostá senzace. Moje maminka mne tam jednou jako desetiletou zatáhla a bylo jasno: každý pátek – to byla sauna pro ženy – jsem ji přemlouvala, aby mne vzala sebou.

Celý článek...

sestObvykle si nelibuji v kategorickém prohlášení, ale tentokrát se ho dopustím. V bagu rekreačního golfisty dvouciferného HCP nemá co dělat lob wedge 60°. Věřte mi, je to zkušenost hořce a draze vykoupená. Mám těch wedží 60° ve sklepě několik. Nakonec jsem dospěl ke stejnému závěru jako významná část zahraničních trenérů a teoretiků golfu. Rekreanti prostě tuto wedge nevyužijí, protože jejich akcelerace při úderu je příliš nízká a přesnost zasahování míčku nedostatečná pro tuto citlivou hůl.

Celý článek...

DJ posVíme, že správný úhel přiblížení hole k míčku a správná dráha, po níž hůl vedeme, stojí v pozadí každého úspěšného drajvu. Existují ale ještě další stavební kameny při zaujetí správného postoje. A ty vám teď přiblížím.

Celý článek...

core 4Čtvrtý díl kondičního seriálu, připravený ve spolupráci s Martinem Kofroněm, autorem cvičební pomůcky MARRKO CORE, vás naučí důkladně zapojit spodní břišní svaly, tedy tu svalovou partii, kterou při posilování břicha často opomíjíme.

Celý článek...

sauMožností, jak se zapotit, máme hodně. Ovšem žádná není spojená s tak minimální námahou a současně s tak velkým účinkem jako návštěva sauny. Ta láká především v souvislosti s klesajícími venkovními teplotami i úbytkem denního světla. Člověk hledá útočiště před depresivním počasím v ráji tepla a vody. Pořádně se zapotit ale znamená daleko více: jde o dokonalou očistu těla i ducha, posílení srdce a krevního oběhu, odplavení stresu, napětí i bolesti. Pravidelné návštěvy sauny – tedy střídání teplot – horko v potírně a prudké ochlazení – posilují imunitu a obranychopnost organizmu, pomáhají ničit viry a bakterie a tím předcházet různým chřipkám.

Celý článek...

Strana 7 z 54

7

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...