Jak hrát golf

gehStará golfová pravda praví, že o výsledku se rozhoduje na greenech a v jejich okolí. Abyste zvýšili pravděpodobnost, že váš pat do jamky padne, k tomu je potřeba sebevědomí. Nabídnu vám proto několik patovacích drilů, s jejichž pomocí byste měli docílit lepších výsledků a tím si své sebevědomí vyztužit.

Celý článek...

ilu-advice-750Jaro už do české kotliny dorazilo. Neklamným znamením je i to, že se golfistům otevírá jedno golfové hřiště za druhým, prodlužuje se den, ale pokud jste toho přes zimu příliš nenahráli, nemůžete očekávat okamžitě žádné zázračné výsledky. Přesto můžete hned zkraje sezony udělat pár věcí, které vám pomohou k lepší hře. A nejde jen o samotný golf, ale i o to, jak připravit tělo na pravidelnou golfovou zátěž.

Celý článek...

ilu-sneci-pixabay-750Pomalá hra je jedním z hlavních hříchů golfu. Nikdo nechce strávit na hřišti pět šest hodin, nikdo nechce čekat dlouhé minuty před každou svou ranou, protože je top nejen nepříjemné, ale v takovém případě se jen těžko dostanete do herního tempa a rytmu a projeví se to i na skóre. Samozřejmě negativně. Jak na to, aby se i obávaní golfoví „šneci" dali trochu do pohybu? Třeba pomůže pár tipů...

Celý článek...

ilu tips-pixabay-750Každý, kdo hraje golf, někdy začínal. Takže si dobře pamatuje, jaké to je a že ne vždy se věci vyvíjely, jak by si přál. Nováček na golfu se pere nejen s vlastní nejistotou úderů, ale i s tím, jak se na hřišti chovat, jak se pohybovat. Hrát s nováčkem není pro zkušené plejéry zrovna vysněným zážitkem, na druhou stranu se právě zkušení hráči mohou postarat o to, aby se golfový zelenáč rychle zařadil mezi ostřílené hráče.

Celý článek...

Kas ilPro úspěch a radost v golfu se musíme naučit přesně rozlišovat strategickou opatrnost od ochromujícího strachu a zbabělosti. Vše se pokusím shrnout do praktických rad.

Celý článek...

ilu tips-pixabay-750Zvládnout golfovou techniku, švih, krátkou, či dlouhou hru, to jsou výzvy pro každého hráče. Jenže ke golfu neodmyslitelně patří i mentální síla. Ne nadarmo už legendární Bobby Jones kdysi prohlásil, že golf je hra odehrávající se na hřišti o velikosti pěti palců, což je přibližně vzdálenost mezi ušima. Právě hlava a nastavení mysli nezřídka rozhodují o úspěšnosti hry.

Celý článek...

ilu-golf-dest-pixabay-750Nejspíš každý golfista preferuje hrát golf za svitu slunce pod modrou oblohou v příjemných teplotách, jenže golf je venkovní sport, a tudíž musíme počítat i s horším počasím. V jarním období i s deštěm, což vnáší do hry nové výzvy, které během sluneční pohody nezažijeme. To může vést k frustraci a vyšším skóre. Ale nemusí to tak být. Důležité je nejen kvalitní vybavení a oblečení do deště, schopnost udržet v suchu hole, ale také pochopení, jak správnou hůl si vybrat, jak si počínat na rozmáčeném povrchu a jak si poradit s nepříznivým počasím. Jak tedy přežít kolo v dešti?

Celý článek...

proteinNe všechny módní výstřelky každému sednou, ne vždy jsou přínosem. Teprve čas obvykle prověří jejich kvality. Avšak na poli zdravé výživy nemusíme času podléhat a můžeme se módním trendům, tedy v tomto případě proteinovým tyčinkám, podívat na zoubek hned.

Celý článek...

dnaChutě jsou různé, po některém jídle bychom se mohli „utlouct", jiné nemůžeme ani vidět. Ovšem o tom, co rádi jíme, nerozhodují ani tak rodinné zvyky, reklama nebo vzpomínky na vůni babiččiných dobrot z prázdnin. Naše kulinární preference totiž velké části ovlivňuje kyselina deoxyribonukleová, naše DNA.

Celý článek...

ilu tips-pixabay-750V dokonalém světě dorazí každý golfista na hřiště s dostatečným časovým předstihem, aby se před začátkem kola správně rozhýbal, odpálil pár ran a načerpal energii před hrou. Bohužel v dokonalém světě nežijeme. Někdy z pracovních, jindy z rodinných důvodů nedorazíme prostě včas. Nebo do hry vstoupí jiné faktory. Zkrátka na to rozhýbat se před začátkem kola příliš času nezbyde.
Začít ale kolo ve spěchu, nervózní a nedostatečně rozhýbaný přinese téměř jistě pouze špatné kolo. Nabízíme vám několik tipů na to, jak zvládnout nejnutnější rozcvičení během deseti minut. Určitě pak rozehrajete kolo v lepší pohodě.

Celý článek...

Strana 1 z 54

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...