Jak hrát golf

ihhtCítíte, že byste potřebovali dodat více síly, energie a třeba i trochu zhubnout? Jednou z možností je intervalová hypoxicko-hyperoxická terapie (IHHT) – neboli kyslíkový trénink. Tato unikátní metoda vychází z osvědčeného výškového tréninku astronautů, pilotů a vrcholových sportovců.

Celý článek...

masaz4Chodíte po doktorech s bolestmi břicha, zad nebo hlavy, a přesto jsou všechna lékařská vyšetření v pořádku? Dost možná tkví příčina potíží v nerovnováze vnitřních orgánů. Odhalit a léčit ji umí relativně mladý obor – viscerální fyzioterapie. Specialistů je ale v Česku stále málo.

Celý článek...

kondJako novinářka jsem často na cestách: v autě, v letadle a pak trávím hodně času před obrazovkou počítače. Proto je důležité zařazovat do každodenního programu také pravidelný pohyb, snažit se zdravě jíst, zkrátka vybudovat si vlastní zdravý životní styl. Jeho součástí musí být také odpočinek, relaxace. Ideální příležitost jsem paradoxně našla při pracovní cestě do Centra zdraví Park Igls, malého městečka nedaleko Innsbrucku v Tyrolsku. Pozvání na tématický presstrip „Zdravě hrát golf" ve mně vyvolalo zvědavost. Rozhodla jsem se tedy využít několika klidnějších dnů k „sanaci zevnitř".

Celý článek...

primerNaše doba přeje žvanilům a šarlatánům, kteří se úspěšně živí pronášením či psaním komplikovaných a nesrozumitelných návodů, jak dělat téměř cokoliv. Nejznámější český neuropsycholog F. Koukolík tomuto nešvaru věnoval knihu Bulšit. „Žvanilové se nás snaží přesvědčit projevy, ohromit reklamou, propagandou, utáhnout pseudovědou a příliš se nezabývají skutečností. Žvanil přehání, vtipkuje, rád se zdobí citáty. Je okázalý, nabízí fanatismus, pověrčivost a prázdnotu."

Celý článek...

fascJejich existence byla doposud často podceňována, hrají přitom zásadní roli při pohybu, vzpřímeném držení těla a jejich špatný stav může blokovat růst svalů. O čem je řeč? O fasciích, tenkých blánách, dokonale oddělujících skupiny svalů či orgánů a zároveň je držících pohromadě. Často bývají označovány jako největší smyslový orgán.

Celý článek...

osvezLéto je v plném proudu, sluneční paprsky nikoho nešetří a mnozí z nás mají tendence se různými způsoby ochlazovat. Je také čas dovolených a cestování. Kombinace zmíněných aspektů však může přinést obtíže a my se mrkneme na to, jak se jich vyvarovat a zpříjemnit si cestování, do vzdálených krajin nebo jen na blízké hřiště.

Celý článek...

bodytec-krmicek-750Kdo by nechtěl zlepšit svoji hru, zlepšit švih, kondici, či vstávat z postele každé ráno bez omezující bolesti zad, s pocitem pevnějšího a silnějšího těla, nebo dokonce ubrat nějaké to kilo navíc. Jenže představa hodin a hodin strávených cvičením, ve fitku, polykáním kilometrů na kole, nebo při běhání, leckoho odradí. Nicméně existuje způsob. Účinný, efektivní, bezpečný, a navíc stačí pouhých 20 minut procedury týdně, abyste dostali své tělo do kondice. Řeč je o EMS, tedy Elektro Myo Stimulaci, nebo chcete-li o elektrické stimulaci svalů. Technologii, kterou používá pro výcvik astronautů i NASA a kterou nyní využívají i golfisté pro svoje zlepšení. Nejlépe rovnou s tím nepovolanějším, Tomášem Krmíčkem, zakladatelem největší sítě EMS studií BODY EXPRESS v Česku, jenž využívá technologii miha bodytec.

Celý článek...

bodytec-ilu-75021. května 2023 časopis PGA, Americká golfová fitness asociace a společnost miha bodytec podepsaly exklusivní partnerství s cílem rozšířit dosah celotělové elektrostimulace svalů v golfovém průmyslu. Jako exkluzivní partner pro zařízení WB-EMS bude společnost miha bodytec demonstrovat účinnost tréninku WB-EMS přidružené asociaci Golf Fitness Association of America, kterou vydavatelé časopisu PGA Magazine vytvořili v roce 2020, aby uspokojila rostoucí trh profesionálů v oblasti fitness, zdraví a wellness. Tréninky s celotělovým EMS před nebo po golfovém kole se ukázaly jako prospěšné jako zahřívací protokol a také pomohly hráčům všech úrovní rozvinout symetrickou sílu a stabilitu a zvýšit rychlost švihu a vzdálenost úderu. miha bodytec je vědecky ověřené řešení pro celotělový trénink a je schváleno FDA pro cvičení, preskriptivní i nepředpisové lékařské použití a pro sportovní rehabilitaci.

Celý článek...

lhMysl rekreačního golfisty je pohříchu velmi náchylná k absorbování nesmyslů, které mají zhoubný vliv na výsledky. Opakovaně jsem si všimnul, jak naši komentátoři přenosů vrcholových golfových turnajů říkají o nějakém hráči, že je to frajer a „zase jde po tyči". Přeloženo do češtiny to znamená, že golfista zvolil riskantní ránu s cílem zastavit míček co nejblíže od jamky. A tak naši Milošové a Milušky naivně věří, že jejich svatou povinností, když mají green na dosah, je vždy atakovat za každou cenu vlajku.

Celý článek...

twrV každém případě je vhodné přijet na hřiště včas. Avšak rozcvičení a trénink před hrou, to je zase jiná kategorie. Určitě v ní neplatí – čím více, tím lépe. Rozhýbání kloubů a trocha strečinku je nutná pro každého, ale tam také končí jakákoliv možnost plošné rady. Příprava před hrou je vysoce individuální a závisí na osobnostních vlastnostech a rituálech každé golfistky či golfisty. V této oblasti se dokonce různí i rady renomovaných trenérů. Někdo doporučuje procvičit na driving range všechny hole, jiný spíše radí čipovat a patovat, další doporučuje wedže. Lze najít nějaká obecnější doporučení?

Celý článek...

Strana 5 z 54

5

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...