tibMíček v písku obvykle nevěstí nic dobrého a rány z bankru amatérští hráči nemají příliš rádi. Tím spíš, když míček v písku leží tak, že hrajete ze svahu. V takovém případě hraje důležitou roli rovnováha, počítejte také s tím, že míček vystoupá níže a bude více rolovat.

1. Širší postoj
Protože nebudete stát na vodorovném povrchu, ale ve svahu, je důležité si vybudovat takové postavení, abyste při švihu udrželi dokonalou rovnováhu. Proto zaujměte trochu širší postavení, tím si vytvoříte dostatečně stabilní základnu.

Místo sand wedge je možné také použít lob wedge (60°), neboť nakloněním těla vpřed se redukuje efektivní loft, místo částečné rány sand wedží pak zahrajete plnou ránu log wedží.

2. Náklon
Když si rozšířením postoje vybudujete stabilní základnu, nakloňte tělo dopředu, dokud není páteř kolmo ke svahu. Pokud by to nebylo možné kvůli příliš velké strmosti svahu, nakloňte se co nejvíce, dokud je vám postoj pohodlný. Pomůže vám to zamezit tomu, aby se hůl k míčku přiblížila ze strany, místo toho hladce projede pískem.

Jinak platí další obvyklé zásady pro hru z bankru – uchopte grip trochu níž, otevřete úderovou plochu, zaujměte otevřený postoj a holí zasáhněte písek zhruba pět centimetrů za ním.

3. Nižší let
Navzdory poznámce o efektivním loftu musíte počítat s tím, že míček poletí níž, a po dopadu na green bude déle rolovat. Dobře tak posuzujte výšku opačné strany bankru, abyste míček skutečně dostali nad ni. Pokud si nejste jistí, zda se vám to podaří, miřte raději dál od vlajky na bezpečnější místo. První zásadou při hře z bankru totiž je míček dostat ven.

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2025, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...